Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.
Microsoft má ve svých operačních systémech výbornou utilitu na vzdálenou správu. Verze Professional a vyšší vám umožní připojení ke vzdálené ploše. Windows 7 nabízí bezpečnější ověřování na úrovni sítě, což je nutné ve Windows XP nastavit. Jak na to krok za krokem
Vzdálená plocha vám umožní připojení k jinému počítači. Jak již název napovídá, připojujete se k počítači pomocí uživatelského jména a hesla na vzdáleném počítači a program vám následně zobrazí plochu jak ji znáte. Na hostitelském počítači – ke kterému se chcete připojit, je nutno ověřit, zda je tato funkce povolena. Pokud tuto funkci zapnete, ujistěte se, že všichni uživatelé, kteří se mohou k PC vzdáleně připojit, mají nastaveno heslo! Pro bezpečnější autentifikaci na úrovni sítě musíte mít verzi Windows XP Service pack 3 u Windows 7 je to samozřejmostí.
Osobně remote desktop (vzdálenou plochu) používám na lokální domáci síti, když potřebuju něco na počítači upravit. Protože na notebooku mám stále Microsoft Windows XP a připojuji se k PC s Windows 7, potřeboval jsem vyřešit problém s NLA (Ověřování na úrovni sítě), neboť mi vzdálená plocha při pokusu o připojení zahlásila chybu. Po chvilce hledání jsem nalezl řešení přímo of Microsoftu.
[pokračování ..., celkem 575 slov.]Už se to stalo pomalu tradicí, že se na přelomu roku podívám do zpětného zrcátka za rokem uplynulým, zhodnotím svůj pohled před rokem a rovněž se zahledím do dáli, co nového přinese další rok - tentokráte 2012.
To-Do list si nechám nakonec, ostatně život je mnohem různorodější. Vezmu-li to od začátku, uzavřel jsem jak pátý semestr na IES a na jaře se přihlásil na Erasmus, vybrán jsem byl do Maastrichtu. Zažil jsem krušné a velmi drahé chvilky při řešení sporu ohledně autorských práv se společností Profimedia. Tedy, asi jsem to mohl vyřešit lépe, ale šestý semestr a závěrečné bakalářské státní zkoušky byly dostatečným stresovým faktorem. Přes léto jsem si konečně dodělal řidičák na velkou motorku, udělal velký kus práce při zařizování počítačové učebny a jedné základní škole a také opět navštívil Georgsmarienhütte v Německu. Do Německa jsem také podíval před prázdninami v rámci kurzu lezení ve skalách, což bylo úplně parádní! Koncem prázdnin se můj život přemístil do Maastrichtu v Holandsku, kam jsem odjel v rámci programu Erasmus. Začal jsem tedy blogovat o studentském životě v Maastrichtu a aby to byl blog čitelný i pro moje nové přátele, píšu jej anglicky. Pouze anglicky Snad to bude mít i pozitivní efekt na moje jazykové schopnosti.
Internetovému podnikání tak je nyní dosti mimo mne, rovněž mé znalosti programování ochably, jak jsem zjistil, když jsem předělával blogovací systém právě pro nový blog.
[pokračování ..., celkem 542 slov.]V několika článcích na jaře tohoto roku jsem psal o výběrovém řízení na FSV UK v rámci programu Erasmus a že jsem se dostal do Maastrichtu. Pro můj studijní pobyt jsem založil speciální blog, který dnes konečně oficiálně spouštím.
Můj blog o studijním pobytu v Maastrichtu jsem plánoval dlouho, proto jsem již během září napsal několik prvních článků. Potřeboval jsem ale rovněž upravit blogovací systém, vzhled a přeložit některé věci do angličtiny. Rozhodl jsem se Maastrichtský blog psát anglicky, aby byl čitelný nejen pro mé přátele v České republice, ale také ty kterém mám v Německu a samozřejmě pro ty, které jsem poznal právě během svého pobytu v Maastrichtu.
Budu psát především o zážitcích, proto mne nezapomeňte nabádat psát také více o škole a studiu. Budu dopisovat články ještě o některých událostech v minulosti, nicméně nebojte se, že by zapadly kamsi do archivu, články jsou řazeny podle data jejich poslední editace.
Trochu mne mrzí, že mi oficiální spuštění tak dlouho tvalo, ale před týdnem jsem přišel díky neexistenci zálohy na hostingu o jede z úvodních příspěvků, který jsem následně musel dopsat. Dnes je tomu přesně 100 dní od okamžiku, kdy jsem poprvé přijel do Maastrichtu – tenkrát bylo 22. srpna 2011, krásné léto. Teď je tu zima ale naštěstí tu skoro vůbec neprší. Doufám, že projekt nezakrní jako můj pokus o blog o studiu v Německu, ke kterému jsem se bohužel zatím stále nevrátil. Na druhou stranu položil základ pro současný blogovací systém a spoustu jsem se toho naučil.
[pokračování ..., celkem 215 slov.]Bakalářské studium mám stejně jako mnoho mých spolužáků po splnění závěrečných státních zkoušek za sebou a po několika měsících čekání si konečně jdeme slavnostně vyzvednout zasloužený diplom. Jak taková slavností chvíle probíhá?
IES na FSV UK nabízelo zatím jediný bakalářský obor – Ekonomie. Nyní nabízí druhý – anglický Bhttp://ies.fsv.cuni.cz/cs/node/332. Jde skoro o totéž, jen tam není tolik matematiky. Současný plán studia (Karolinka) na IES se od doby mého nástupu změnil. Jiné je kreditové ohodnocení některých předmětů, ale hlavně se změnily povinné předměty – je jich méně, více je volitelných. Zda to byla změna k lepšímu je otázka, neboť nyní mezi povinnými chybí nematematické předměty zaměřené obecněji a historii a vývoj ekonomických teorií a ekonomie obecně. Alespoň že tam zůstalo Economic Policy I a II, které vyučuje doc. Vladimír Dlouhý.
Trochu jsem možná na první pohled odbočil od tématu promoce, ale není tomu tak. Jsem velice rád, že při slavnostní řeči ze stran studentů, kterou měla na starosti Natálka, se dostalo prostoru právě tomu, čím jsme prošli. Právě matematizovaná ekonomie, která může být terčem kritiky, je pro nás silným základem. Právě silné analytické nástroje a spousta matematiky odděluje absolventy ekonomie na Karlově univerzitě od ekonomů z VŠE. Jsem za to rád. Většina z nás, co tu dnes na promoci jsme, pokračujeme na našem Institutu ekonomických studií dále na navazujícím magisterském studiu ekonomie. Jsme malá škola a tak se dobře známe a nejinak je tomu i dnes. Je tu sice několik starších studentů, kteří si své studium z nějakého důvodu protáhli, ale i tak se známe, není zde pocit továrny na tituly. Zároveň počet z nás, který se k titulu dostal za tři roky ze všech studentů zapsaných před touto dobou ke studiu jasně ukazuje, že se nejedná o studium snadné.
[pokračování ..., celkem 665 slov.]Regiojet, nový konkurent ČD na trase Praha-Ostrava, ekonom jásá. Začala cenová válka a Jančura hází čísly. Opravdu je možné jezdit vlakem levně a bez dotací? Co vím, tak všude nákladní doprava vyrovnává deficit v osobní. Nejlepší způsob bude si to spočítat, což jsem také udělal.
Celkové tržby je celkem jednoduché odhadnout. Ve vlaku je 240 míst, cena 295 Kč za jízdenku Praha-Ostrava. Tato trať měří 356 km a RegioJet ji ujede za 3hodiny a 51minut.
[pokračování ..., celkem 973 slov.]