Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Články o tématu „Vlaky”

RegioJet pohledem ekonoma – analýza ziskovosti

Regiojet, nový konkurent ČD na trase Praha-Ostrava, ekonom jásá. Začala cenová válka a Jančura hází čísly. Opravdu je možné jezdit vlakem levně a bez dotací? Co vím, tak všude nákladní doprava vyrovnává deficit v osobní. Nejlepší způsob bude si to spočítat, což jsem také udělal.

[pokračování ..., celkem 973 slov.]

Z Německa zpátky do ČR – ExpressBus DB

Z Německa poprvé vlakem přes noc. Protože jsme však jízdenku rezervovali jen asi 10 dní předem, byl již EuroNight pro nás příliš drahý a tak jsme zvolili alternativu, která končí autobusem.

[pokračování ..., celkem 304 slov.]

A opět jedu do Německa – tentokrát jen na víkend

Opět se po delší době vydávám na cestu do Německa do pro mne známého města Georsmariehütte u Osnabrücku. Tentokrát to bude jen na víkend, jedu stejně jako posledně, ale několik věcí se po cestě změnilo. Jak rychle jel vlak? Bez GPS pomohly stopky.

[pokračování ..., celkem 636 slov.]

Jede se do Německa - vláčky EC a IC

Po půlroční pauze se opět vydávám na cestu do Německa, podívat se, co je ve městě, kde jsem rok žil, nového. Nejedu sám, cestuji společně s mým dlouholetým kamarádem Honzou. Cestování vlakem je zajímavé, uvidíme, co mne dneska zaujme.

[pokračování ..., celkem 521 slov.]

Náladová cesta domů z Německa – léto 2008

Naše letní dobrodružství v Německu je u konce a my se vracíme domů plni zážitků a já jsem trochu smutný, neboť právě teď bych tam ještě další dva týdny rád zůstal a užíval si milé společnosti kamarádek a kamarádů, kteří se vracejí z prázdnin domů.

[pokračování ..., celkem 510 slov.]