Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Náladová cesta domů z Německa – léto 2008

Naše letní dobrodružství v Německu je u konce a my se vracíme domů plni zážitků a já jsem trochu smutný, neboť právě teď bych tam ještě další dva týdny rád zůstal a užíval si milé společnosti kamarádek a kamarádů, kteří se vracejí z prázdnin domů.

Cesta domů – jako obvykle vlakem

DB ICEZdroj: moje
Naše naplánovaná dovolená v Německu je u konce a ačkoli bych ji v tento okamžik prodloužil na neurčito, máme již koupenou jízdenku, tudíž jsem ráno vstali v 5 hodin, po krátké snídani jsme si připravili něco s sebou na cestu a Steffen nás hodil autem do Osnáče na nádraží. V 6:02 přijel vlak IC 2243, takže v Hannoveru jsme byli v 7:18. Inu, cesty vlaky typu IC, EC, ICE jsou opravdu rychlejší, než RB a RE, kterými jsem zatím z důvodu úspory financí jezdil doposud. Z Hannoveru do Lipska jsme jeli též vlakem IC (2033), jelikož jsem ale jeli náhradní vlakovou soupravou, byly všechny vozy první třídy, tudíž bylo možno si pohodlně sednout u okýnka s notebookem a užívat si. Poslední přestup v Německu nás čekal v Drážďanech, kde jsme tentokráte nasedli do vlaku EC 175, jenž jede z Hamburku do Budapeště přes Berlín, Prahu a Bratislavu. My s ním pojedeme až do Pardubic, abychom nemuseli zbytečně cestovat Prahou, z důvodu uzavžření hlavního nádraží. Do Prahy jsme přijeli v 15:18, tedy za 9 hod a 12 min z 714km vzdáleného Osnabrücku (77,6km/h, bez pauz (118min) 99,6km/h). Nějaký čas na přestupy a časovou rezervu je potřevam nicméně více jak 1hodina v Drážďanech hodně brzdí, celkově jsem ale se spojením nadmíru spokojen, neboť jedeme bez zpoždění.

Možnost práce na notebooku ve vlaku, internet

Během jízdy vlakem jsem často používal svůj notebook HP, který má za sebou 2 roky práce, baterka ale celkem ještě dobře drží. Pokud stáhnu jas a datluji si do textového editoru, tak vydrží skoro 2,5hodiny. Jelikož jsme jeli vlaky IC, ICE a EC, byl jsem zvědav, jak a kde budu míti přístup ke zdroji elektřiny. Celkově možnost sice byla všude, kromě vlaku ICE. V IE a EC je u sedaček se stolečkem zásuvka, jinde nejsou. Na velkých nádražích v Německu se můžete připojit bezdrátově k internetu, ale pouze placeně. Zadarmo se podíváte akorát na stránky německých drah. V Lipsku jsem měl více času a tak jsem toto velké nádraží plné obchodů, několika kaváren a rychlých občerstveních prošel a nikde nebyla k dispozici síť umožňující přístup na internet. Byl jsem docela znechucen, že v Německu na velkých nádražích žádná taková možnost není. Co se ceny týče, nejedná se o nic levného, cena za půl hodinu je 4,5 EUR, což se mi připadá jako nehoráznost. Ve vlaku žádná možnost připojení na internet není, to bych musel jet jinými vlaky ICE na trase Köln, Dortmund apod. nicméně opět se jedná o placené připojení od T-Mobile.

Možnosti levných německých jízdenek

Pro cestování do Německa jsem vždy využíval levného cestování o víknedu díky Schönes-Wochenende-Ticket, který stojí 35 EUR, platí až pro 5 osob a vy můžete jezdit celý den všemi vlaky kromě IC/ICE/EC. Trvá to sice dlouho a přestupů je hodně, ale pokud jedete ve skupině, lepší volba snad není. Přes týden je možnost využít Landes-Ticketů, které se pohybují okoli 25EUR. Funkce je podobná, ale jste omezeni na spolkovou zem. Pokud jedete sami, je výhodné si jízdenku koupit předem na internetu, vyjde to celkem levně a hlavně jedete rychlými vlaky, takže ušetříte spoustu času, který je často to nejcenější, co máme.

Poslední úprava provedena 15. 8. 2008, zhlédnuto: 834-krát.
Celkem 510 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Cestování, Německo, Svět, Vlaky, Výlet, Zábava
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):