Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Letní týden v Německu (srpen 2008)

Od doby, kdy jsem v Německu strávil rok na gymnáziu, se do okolí města Osnarbück pravidelně vracím. Tentokrát ovšem jedu o prázdninách, kdy jsou školy zavřené a tak to bude spíše výletní a návštěvní týden.

Cesta do Georgsmarienhütte

Je léto 2008 a já se opět chystám na několikadenní návštěvu svého druhého domova – Georgsmarienhütte. Naposledy jsem zde byl na jaře, kdy jsem po fyzikální olympiádě přijel na 4 dny a poté odjel spolu se studenty našeho gymnázia (kteří zde byli na výměnném pobytu zpět do ČR. Nyní se chystám na dlouhou cestu společně s Honzou, který v Německu strávil školní rok 2007/2008, bydlet budeme u jeho Gastfamílie. Jelikož jsme se přesném termín cesty domluvili až během července, nebylo možné koupit levně vlakové spoje v Německu na cestu tam, pouze zpět, takže opět využijeme víkendovou jízdenku za 35EUR, kdy můžeme celý cen bez omezení cestovat vlakem, ovšem nikoli typu EC a IC. Plánovaný odjezd je 4:49 z Náchoda a příjezd 20:43 do Osnabrücku, ujedeme tedy 804km za téměř 16hod.

Ačkoli naplánovaná cesta zní pro někoho šíleně, já jsem si už zvykl a pokud se jede ve více lidech, tak to i rychle utíká. Na cestu zpět už se nám podařilo koupit levně jízdenku s méně přestupy, mnohem kratší cestovní dobou (12hod a 52 min) a hlavně s větším pohodlím. Dříve se ještě dalo cestovat letecky, ovšem poté, co společnost EasyJet zrušila lety z Prahy do Dortmundu, je vlak to nejlepší řešení a pokud se jízdenka koupí hodně dopředu, tak i nejlevnější.

Nedělní cesta probíhala celkem bez problémů, měl jsem jako vždy vytisknuté spoje a vše pěkně navazovalo, mimo plán jsme čekali akorát v Hannoveru, což už je ovšem velice blízko našemu cíli, kdy už nám toho nemohlo moc ujet, takže jsme přijeli jen s malým zpožděním do Osnabrücku, kde nás vyzvedla Toni.

Hezky strávený týden

Týden to byl krásný, odpočinkový a procházkový. Ideální prázdniny. Výhoda je, že když někam jedu s Honzou, tak si vždy máme o čem povídat, můžeme vtipkovat a dělat vylomeniny. Společně strávený čas tak rozhodně není nudný. Od pondělí do středy následujícího týdne je času hodně i na návštěvu přátel. Počasí nám přeje, takže nejsme nuceni moc zůstávat doma, což je na zdejší podmínky úžasné.

Pondělí 4. srpna

Dnešní den, stejně jako i nadcházející, jsme strávili procházkou do nedalekého městečka Hagen, kde bydlí naše kámoška a já jsem se samozřejmě věnoval také Geocachingu, neboli hledání pokladů. Začal jsem s tím nedávno a tak v této oblasti, kde jsem strávil takovou dobu, měl čas ji tedy celkem poznat, ještě žádnou kešku nemám a hodlám to napravit. Kromě „kešování“ jsem se věnoval focení, domů jsem si odvezl několik skutečně povedených fotek. Byla to nádhera.

Úterý 5. srpna

Přes den opět procházky a vrcholem byl večer s kamarády u Jaspera. Tahle skupinka našich Německých kamarádů je naprosto geniální. Jsou to opravdu fajnoví lidé, je s nimi spousta zábavy a hlavně ikdyž pijí, tak nedělají brajgl. Nespali jsme zde, měli jsme půjčené auto od babičky a tak jsme jeli uprostřed noci dom a vezli jsme naší kamarádku Johannu.

Středa 6. srpna

Po trochu delší noci jsme si dopřáli dopolední spánek a odpočinek, neboť odpoledne jsme se chystali společně s kamarádkami do Osnabrücku. Další slunečný a teplý den, ideální pro nějakou procházku podél řeky. Do města nás hodil Steffen, jel si něco zařídit a nás vyhodil u obchodu pro motorkáře – Louis. Chtěl jsem se podívat na několik věcí a koupit plachtu na moji motorku. Kromě toho jsem si vyzkoušel pár kombinéz, abych se podíval, co v Německu tento nejpopulárnější obchod nabízí. Po toulání se po městě jsme se ještě stavili na pizzu.

Čtvrtek 7. srpna

Odpoledne jsme se opět vydali do Osnabrücku, tentokrát si ovšem užít také vodních radovánek v Nettebadu. Je to velký areál, který má venkovní i krytý bazén, několik tobogánů a také wellnes část plnou vířivek. Je tu také teplejší voda, takže po delší době zde strávené mi připadal bazén jako neskutečně studený. Venkovní bazén jsem moc nevyužil, protože dneska bylo trochu pod mrakem a hlavně foukal celkem vítr, takže teplo jako předchozí dny rozhodně nebylo. Po asi 4 hodinách rochtání se ve vodě jsme se sbalili a jeli domů.

Pátek 8. srpna

A je to tady – typické zdejší počasí, neboť prší. Kolem poledne jsme se vydali krátce navštívit dobrou kamarádku Mareike, u které jsem několikrát delší dobu pobýval. Odpoledne jsme strávili povalováním a domlouváním se s kamarády, kdy mají čas a kdy se můžeme potkat. Trochu neuvěřitelné, že ačkoli mají prázdniny, tak nemají čas Smajlík :D No, u nás je to podobné Smajlík :D Večer jsme se domluvili s další kamarádkou „jedničkou“ a zašli na jedno pivko. Pivo je tu hodně drahé, ale tak máme prázdniny a jednou nás to nezabije. Dneska také začíná letní olympiáda v Pekingu.

Sobota 9. srpna a neděle 10. srpna

Víkend je ve znamení procházek po blízkém lese, sportem v televizi, trávení času s rodinkou a také jsme jeli nakupovat. Počasí je stále takové nic moc, snad se to příští týden opět vylepší. Na nedělní odpoledne jsem pozval kamarády a kamarádky na krátké posezení, přišlo jich nakonec jen několik, ale o to větší mi udělali radost. Některé věci by člověk rád změnil, ale to bohužel nejde.

Pondělí 11. srpna

Nový týden je tu a také poslední tři dny, kdy můžeme něco podniknout, ve čtvrtek ráno jede náš vlak do ČR. Opět další prázdninový den, počasí se lepší a tak odpoledne opět procházka, posezení na lavičce a kocháním se krásou kolem nás. V televizi běží letní olympijské hry, ovšem časový posun dělá své a tady v Německu se na české sportovce nezaměřují, což je jasné.

Úterý 12. srpna

A je to tady, opět jsem o něco starší. Dostal jsem hlavolam a něco na zub. Dárek, který jsem absolutně nečekal mi udělal děsnou radost. Odpoledne Osnabrück, několik nákupů a také jsem potkal kamarádku Fenju, která byla nakupovat se svou kamarádkou. Pozval jsem ji na druhý den k nám, neboť jsem ji dlouho neviděl a je to moc fajn človíček. Večer je grilování u Denise, kde také spíme, takže můžeme chlastat! Zpočátku vše ideální, ale bohužel začíná pršet, takže jíme už vevnitř a venku lije. No co se dá dělat, hlavní je večer s přáteli.

Středa 13. srpna

Odpoledne přišla Fenja s Nadine, popovídali jsme, podívali se na film, navečeřeli a pak musely jet zpátky domů a my se balit. Bylo to jedno z nejkrásnějších odpolední, které jsem kdy zažil. Krásné chvíle ale bohužel neměly dlouhého trvání, neboť následovala moje cesta zpátky do Čech a Fenja zůstala tady. Vzpomínky navždy zůstanou Smajlík :)

Čtvrtek 14. srpna

Dneska jedeme domů, jízdenky jsou bohužel koupeny, jinak bych tu zůstal. Bude se mi stýskat. Následuje tedy celkem náladová cesta domů z Německa.

Poslední úprava provedena 13. 8. 2008, zhlédnuto: 558-krát.
Celkem 1042 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Cestování, Německo, Vlaky, Výlet
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):