Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Rok 2011 vs. 2012 – předsevzetí, přání a cíle

Už se to stalo pomalu tradicí, že se na přelomu roku podívám do zpětného zrcátka za rokem uplynulým, zhodnotím svůj pohled před rokem a rovněž se zahledím do dáli, co nového přinese další rok - tentokráte 2012.

Jaký byl rok 2011

JoyZdroj: www.sxc.hu
Ač to se mi často blogování nedaří věnovat, tak jsou jisté okamžiky, kdy dám článku přednost před jinými činnostmi. A takovým okamžikem je vždy zhodnocení roku minulého a také momentem pro stanovení si nových předsevzetí do dalšího roku. Udělal jsem tak v letech 2008, 2009 i 2010. Zajímavé sledovat, jak čas rychle plyne. Otevírám tak článek, který jsem psal před rokem, abych zjistil, zda jsem své cíle splnil či nikoli. Pamatuji si pouze, že jsem se soustředil na to, abych se dostal až k bakalářské promoci na IES, což se povedlo!

To-Do list si nechám nakonec, ostatně život je mnohem různorodější. Vezmu-li to od začátku, uzavřel jsem jak pátý semestr na IES a na jaře se přihlásil na Erasmus, vybrán jsem byl do Maastrichtu. Zažil jsem krušné a velmi drahé chvilky při řešení sporu ohledně autorských práv se společností Profimedia. Tedy, asi jsem to mohl vyřešit lépe, ale šestý semestr a závěrečné bakalářské státní zkoušky byly dostatečným stresovým faktorem. Přes léto jsem si konečně dodělal řidičák na velkou motorku, udělal velký kus práce při zařizování počítačové učebny a jedné základní škole a také opět navštívil Georgsmarienhütte v Německu. Do Německa jsem také podíval před prázdninami v rámci kurzu lezení ve skalách, což bylo úplně parádní! Koncem prázdnin se můj život přemístil do Maastrichtu v Holandsku, kam jsem odjel v rámci programu Erasmus. Začal jsem tedy blogovat o studentském životě v Maastrichtu a aby to byl blog čitelný i pro moje nové přátele, píšu jej anglicky. Pouze anglicky Smajlík :D Snad to bude mít i pozitivní efekt na moje jazykové schopnosti.

Internetovému podnikání tak je nyní dosti mimo mne, rovněž mé znalosti programování ochably, jak jsem zjistil, když jsem předělával blogovací systém právě pro nový blog.

[pokračování ..., celkem 542 slov.]