Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Rok 2009 vs. 2010 – předsevzetí, přání a cíle

Rok se s rokem sešel a stejně jako v minulém roce jsem se podíval zpět, abych zhodnotil, co se událo a zároveň se zamyslel nad tím, čeho bych rád v roce 2010 dosáhl. Tak tedy vzhůru do nového roku 2010.

Uplynulý rok 2009

radostZdroj:
Tento článek volně navazuje na zhodnocení předchozího roku (Rok 2008 vs. 2009 – předsevzetí, přání a cíle), kdy jsem si také stanovil cíle pro rok 2009. Než ovšem dojdu ke svým vizím, v krátkosti minulý rok shrnu.

V roce 2009 jsem úspěšně zakončil první semestr na VŠ a o půl roku později také druhý semestr na VŠ. Když už jsme u mého studia na IES FSV UK, tak bych rád dodal, že jsem sice trochu ztratil první nadšení, nicméně jsem si tak trochu našel to, co mne baví a především skvělou partu přátel. V září začal třetí semestr a čeká mne teď zkouškové. Stejně jako v roce 2008 jsem jel s prváky na seznamovák, ovšem nyní ne jako účastník, ale jako student druhého ročníku. Bylo to fajn, opět jsem poznal spoustu bezva lidí, které denně ve škole potkávám.

Cestování. Opět jsem se dvakrát podíval do Německa, což bylo moc fajn. O prázdninách jsem se dostal do okolí svého bydliště, do ciziny tentokráte nikoli. Méně času jsem měl také na svoje koníčky a hodně jsem zanedbal internetové podnikání.

Čeho jsem chtěl dosáhnout?

Chtěl jsem především rozvinut svojí osobnost, zaměřit se na lepší organizace času a také poznání nového. Udělal jsem si následující body. Jak tak nyní koukám na body z článku, který jsem sepsal před rokem, tak jsem se moc nevyznamenal. Má to jisté důvody, neboť jsem zase dosáhli jiných cílů a čas trávil jinak, než jsem na začátku roku předpokládal.

  • Úspěšně studovat – podařilo se
  • Lepší nakládání se svým časem – tak tohle se stále nedaří
  • Dokončovat rozdělané věci – něco jsem dokončil, ale snad ještě více věcí čeká
  • Zkusit investovat – nějak jsem na to pozapomněl
  • Více času věnovat jazykům, především angličtině – rozhodně to nebylo pravidelně
  • Více času na publikaci, vzdělávání – napsal jsem několik článků, ale skoro nic nepřečetl
  • Více pohybu – do začátku třetího semestru jsem se sebou spokojen
[pokračování ..., celkem 471 slov.]