Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Jaký blogovací systém?

Tak toto bude můj první článeček a jeho téma je jak jiné, než jak vlastně takový blog vytvořit a na čem jej postavit, abychom blogovat mohli začít.

Freeserver – ano či ne?

Hned na začátku mi bylo jasné, že své články chci mít uložené na své doméně na svém hostingu, free služby pro blogy jsem tedy zavrhl. Volba je to pro mnohé jistě dobrá, pro mne však moc ne. Rád mám vše pod kontrolou a svá data někde, kde na ně dosáhnu a cítím, že jsou bezpečně uložena.

Na čem deníček postavit?

Jestliže jsem zavrhl služby zadarmo, neznamená to, že jsem se odvrátil i od volně šiřitelnách blogovacích systémů. Ba naopak. Začal jsem bouřlivě hledat co se dá. Výsledkem bylo stažení několika nejběžnějších volně dostupných skriptů jako CMS, Wordpress, ... a další. S velkým očekáváním jsem zkoušel jeden po druhém. Dostavilo se větší a větší zklamání. Ačkoli jsem dle mého názoru uživatel pokročilý, rozběhání nebylo vůbec jednoduché. Narážel jsem často na problém s kódováním češtiny, nerůznějším nastavením a přístupovým právům.

Hledal jsem něco velice jednoduchého, co si budu moci jednoduše upravit. Nic jsem bohužel nenašel a dodnes se ptám, čím to asi bylo. Výsledkem bylo tedy rozhodnutí napsat si systém sám, což se také stalo. Jelikož mé nároky byly opravdu malé, základ byl rychle na světě a různé funkce na zpracování článků přibývaly postupem času. Vytvořil jsem si tedy opravdu velice primitivní systém, který je ale dle mého názoru 100% a navíc je pro mne vždy velice rychle upravitelný a skýtá se tak možnost přidávat nejrůznější vychytávky.

[pokračování ..., celkem 423 slov.]

Jak se ze mne stal blogař

Jednoho dne jsem se rozhodl, že budu na internetu uveřejňovat své názory, poznámky, postřehy, články a další věci, které by mohli zajímat ostatní. Stal se ze mne blogující jedinec hlásající své názory do světa.

Založil jsem BlogaZdroj: jwsokol.wordpress.com

K psaní „deníčku“ mne vede také fakt, že je to výtečná možnost zaznamenat nějakou událost či zajímavost a později se k ní vrátit. Je pravda, že takové věci si můžu psát do nějakého bločku, ten by se však jistě brzy někam zatoulal či zaplnil a vše by tím bylo ztraceno. Elektronická forma zaznamenání má spoustu výhod. Především je zde jednuduchá možnost hledání, přidání obrázků a především uspořádání. Své zážitky bych si mohl skladovat u sebe na PC, některé jsou dle mého názoru však přínosem pro ostatní, či se rád dozvím, co si o dané problematice myslí ostatní.

Mým úplně prvním blogem je zatím nedokončený soubor článků, které vznikly na základě mého ročního pobytu v Německu. Jeho účelem bylo nejen psaní pro sebe, ale také aby si moji přátelé mohli přečíst co právě dělám a co jsem zažil. Bohužel času bylo málo a tak vše ještě dopisuji. Již nyní však cítím, jak moje pamět není dokonalá a již jsem toho spoustu zapomněl. Při psaní mne však některé věci opět napadnou a z poznámky na pár řádků je pomalu rozsáhlý článek. Psaní mne docela baví, otázkou je, zda je to pro ostatní čtivé či ne.

Dnešním dnem jsem si vytvořil své místečko na publikování svých názorů. Doufám, že to bude přínosem pro ostatní uživatele internetu, pokud ne, tak mám holt smůlu a budu si psát zkrátka pro sebe.

[pokračování ..., celkem 226 slov.]