Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Jaký blogovací systém?

Tak toto bude můj první článeček a jeho téma je jak jiné, než jak vlastně takový blog vytvořit a na čem jej postavit, abychom blogovat mohli začít.

Freeserver – ano či ne?

Hned na začátku mi bylo jasné, že své články chci mít uložené na své doméně na svém hostingu, free služby pro blogy jsem tedy zavrhl. Volba je to pro mnohé jistě dobrá, pro mne však moc ne. Rád mám vše pod kontrolou a svá data někde, kde na ně dosáhnu a cítím, že jsou bezpečně uložena.

Na čem deníček postavit?

Jestliže jsem zavrhl služby zadarmo, neznamená to, že jsem se odvrátil i od volně šiřitelnách blogovacích systémů. Ba naopak. Začal jsem bouřlivě hledat co se dá. Výsledkem bylo stažení několika nejběžnějších volně dostupných skriptů jako CMS, Wordpress, ... a další. S velkým očekáváním jsem zkoušel jeden po druhém. Dostavilo se větší a větší zklamání. Ačkoli jsem dle mého názoru uživatel pokročilý, rozběhání nebylo vůbec jednoduché. Narážel jsem často na problém s kódováním češtiny, nerůznějším nastavením a přístupovým právům.

Hledal jsem něco velice jednoduchého, co si budu moci jednoduše upravit. Nic jsem bohužel nenašel a dodnes se ptám, čím to asi bylo. Výsledkem bylo tedy rozhodnutí napsat si systém sám, což se také stalo. Jelikož mé nároky byly opravdu malé, základ byl rychle na světě a různé funkce na zpracování článků přibývaly postupem času. Vytvořil jsem si tedy opravdu velice primitivní systém, který je ale dle mého názoru 100% a navíc je pro mne vždy velice rychle upravitelný a skýtá se tak možnost přidávat nejrůznější vychytávky.

Co bych tedy poradil ostatním?

Kódujeme vlastní blogZdroj:

Jste-li někdo, komu programování neříká vůbec nic, tak určitě sáhnout po nějaké free-službě, která vám poskytne fungující blog a možnost zvolit si jeden ze spousty grafických vzhledů a zašktnáním různých políček přidat na své stránky nejrůznější ptákovinky.

Kdo je pokročilejší, má vyšší nároky a nechce se mi nic psát, sáhne po opensourceovém řešení či volně stažitelném skriptu, který si trochu upraví a pak už si píše a publikuje.

Nejzkušenější si buď napíšou jednoduchý zápisníček sami, či sáhnou po něčem, co si můžou upravit naprosto dle svých představ a začnou se tak hrabat v nějrůzněji napsaném kódu, doberou se však jistě zdárně k cíly a výsledkem bude nejspíše témeř vlastní blog.

To snad není možné, si jistě řeknete. Ale je, situace se snad již zlepšila, ale já jsem byl z volně stažitelných skriptů bohužel zklamán. Budu doufat, že vaše zkušenost je lepší a jste spokojeni. Většina blogů si je velice podobná, napsáním vlastního se trochu odlišíte, nicméně některé věci prostě stejně zkopírujete, jelikož základní věci jako struktura a navigace je vymyšlena opravdu dobře a těžko vymyslíte něco lepšího. Přeji hodně úspěchů a zdaru. O své zkušenosti se nebojte podělit v komenářích Smajlík ;)

Poslední úprava provedena 21. 6. 2008, zhlédnuto: 1220-krát.
Celkem 423 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:AdSense, Blog, Móda a trendy, PHP, Programování
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (2):
michal (31. 1. 2009 @ 18:36)
neviem, či sa mi to náhodou len nezdá, ale blogeri najradšej čítajú blogy na opensourceových CMS. viď počet komentárov na tomto blogu, na mojom atď... a keď nájdeš ďalší naprogramovaný samotným blogerom, tiež tam nebude veľa komentárov. inak máš pravdu, freehosting ma akosi štve.

Admin (1. 2. 2009 @ 12:44)
Spíš to bude jednak unifikací, tedy vzhledem a také možná tím, kdo to čte. Když si někdo napíše blogovací systém sám, většinou píše, protože ho to baví. Nemusí mít stálé čtenáře a především ti komentují. Brzy nasadím nový vzhled, tak třeba lidé začnou komentovat.