Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Rok 2008 vs. 2009 – předsevzetí, přání a cíle

Začal nový rok 2009 a stejně jako spousta dalších blogařů a lidí, kteří mají určité cíle, jsem se ohlédl za rokem minulým, rokem 2008, který byl v mém životě určitým zlomem. Mám i určité představy o tom, co a čeho bych rád v novém roce dosáhl.

FlákárnaZdroj:
Začal bych rokem 2008, takové pěkné číslo to je. Sudé, kulaté, příjemné. I pro mne to byl vlastně příjemný rok. Hned na počátku roku proběhla fyzikální olympiáda a já jsem se dostal do celostátního kola. Následoval týdenní výměnný pobyt v Německu a poté také volno a prázdniny. Čas rychle plynul a přede mnou byla maturita, přijímací zkoušky na vysokou školu ve formě SCIO testů.

Maturita dopadla opravdu skvěle, dostal jsem se na všechny vysoké školy, kam jdem podal přihlášku – Právnická fakulta Univerzity karlovy, Fakulta sociálních věd Univerzity karlovy, Fakulta elektrotechnická na Českém vysokém učení technickém. Zbývalo se jen rozhodnout kam. Prázdniny dlouhé 4 měsíce jsem také využil. Podíval jsem se do Brna, do zemí Beneluxu, opět do Německa a završil jsem to týdenním soustředěním korespondenčního semináře KaFe na počátku září. Měl jsem čas sám pro sebe a na svoje koníčky, krom toho jsem však také zkusil práci ve společnosti Partners, která poskytuje svým klientům finanční poradenství. Co jsem však zanedbával byly mé webové projekty.

Po prázdninách jsem nastoupil na Institut ekonomických studií na Fakultě sociálních věd Univerzity karlovy. Aby to nebylo tak dlouhé, používáme zkratku IES FSV UK Smajlík :) Ještě před začátkem roku jsem se s ostatními novými spolužáky seznámil na slučovací akci E-go 2008, výborný start do studia, které mne opravdu baví. Postupem času si uvědomuji, že studium je náročné, když vás baví, protože nemarníte čas a hledáte si další informační zdroje a snažíte se danou problematiku pochopit skutečně do hloubky.

Co se povedlo

  • FO 2008
  • Cesty do Německa
  • Maturita – završení osmiletého studia na gymnáziu
  • Přijímací zkoušky na VŠ – všude mne vzali, co více si přát
  • Spuštěno několik nových projektů – jak osobní (blog, fotky), tak veřejné (zábava)
  • Úspěšný start na VŠ a spokojenost s výběrem
  • Koupě motorky a vybavení
  • Koupě IT, která mi umožňuje lépe pracovat, studovat, ale i bavit se
  • Zkusil jsem práci v oboru financí, školení mi pomohlo v sebepoznání
[pokračování ..., celkem 434 slov.]