Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Cesta na celostátní kolo Fyzikální olympiády

Dnešní den je výjimečný, cestuju totiž na několik dní do Karlových Varů na celorepublikové kolo 49. ročníku FO. Nečekám žádný velký úspěch, mým cílem je nebýt poslední, pokud budu úspěšným řešitelem, budu velice rád.

Vlak mi jede po osmé hodině, kupuji si jízdenku, ale je problém s počtem kilometrů. Vyhledaný spoj totiž říká 417km, paní u přepážky však výdejní software ukázal jen 398km. Aby mi neujel vlak, mám daný problém řešit v Pardubicích, kde mám asi půl hodiny na přestup. Z Náchoda vyjíždí vlak přesně, ve vagóně jsem sám. Na zastávce nastupuje několik lidí, mezi nimi i jeden můj známý, který míří do Trutnova, do Starkoče máme tedy společnou cestu. Ve Starkoči přesedám na vlak který jede do Jaroměře, kde mne čeká další přestup a vlak do Pardubic. Nemám moc náladu na čtení, poslouchám svůj MP3 přehrávač. Brzy přijíždíme do Hradce Králové, kde přitupuje Matin Michálek, kamarád z GJKT a vítěz letošního krajského kola FO a MO. Nyní je již s kým se bavit a cesta tak ubíhá rychleji. Do Pardubic přijíždíme přesně a já se vydávám na přepážku vyřešit problém s počtem kilometrů. Problém jsem popsal a podal ji i vyjetý spoj, který jsem dostal v Náchodě na nádraží ČD. Paní chvíli hledá a zkouší a nakonec se ji podaří najít tu správnou kombinaci měst, přes která pojedu. Dostávám jízdenku s doplatkem 22Kč. Chvíli před odjezdem se zvedáme z pohodlných laviček a míříme na nástupiště číslo 3, kam brzy přijede vlak z Brna, který nás zveze do Prahy do Holešovic. Setkáváme se s Terezou Steinhartovou, která je rovněž z GJKT, v krajském kole FO byla stejně jako já na 3. – 4. místě. Teprve ve vlaku se s úžasem dovídám, že je teprve z druhého ročníku.

Průvodní nám zkontroluje jízdenky a oznamuje, že musíme je zajížďkou a tak přijedeme do Prahy asi v půlhodinovým zpožděním. To znamená, že nám vlak v Holešovicích ujede. V jízdních řádech vyhledávám možná spojení přes Nymburk, kde nám jsou ochotni zastavit. Dispečerovi ČD ale po průvodčím vzkazujeme, že to není nutné. Do Varů bychom přijeli stejně a navíc by nás čekaly asi 3 přestupy navíc. Po příjezdu na nádraží se rozdělujeme. Tereza jede ještě s několika dalšími účastníky autobusem, Michal se jede podívat do města, když máme asi 1,5hodiny čas a já zůstávám na nádraží se svými těžkými zavazadly. Na lavičce sedí človíček a v ruce cosi so přepomíná zadání FO. Taky že ano. Tak se dáváme do řeči a já se dostávám k prolistování studijního textu o zpracování měření. Dovídám se také, že kolega jede z České Třebové a vlak do Varů mu zde ujel o pár minut. Máme tedy dalšího spolucestovatele. Usadili jsme se do kupé, kde seděla pouze jedna slečna a bavili jsme se o všem možném.

Do Varů přijíždíme v 16:47, do 17hod je prezentace na Prvním českém gymnáziu. Kluci jsou pěšky, já čekám na autobus. U ridiče si kupuji přestupní jízdenku za 16Kč a ke gymnáziu přijíždím přesně ve chvíli, kdy kluci co šli pěšky právě ocházejí na ubytovnu a strašně se mi smějí Smajlík :D. Prezentace byla v prním patře a do vstupu do učebny se ke mne velice ochotně a s úsměvem přiřítili 4 milé slečny, která mé daly informace o ubytování, tašku s drobnostmi a dárky pro účastníky a program. Ubytování bylo v DDM naproti škole. Můj pokoj s číselm 301 byl v modrém okruhu. Všichni účastníci byli uvytováni v prvním patře, 3 účastnice na druhém konci budovy v 9patře. Mými spolubydlícími byli Lukáš Ledvina (Karlovy Vary) a Rastislav Pečeňa (Zlín). Po večeři bylo slavnostní zahájení v hotelu LH Termal. Kromě projevů představitelů FO a kraje pro nás byla připravena i pěkná porce kultury. Zazpívala nám pohledná studentka gymnázia. Ráda by se časem dostala do nějakého muzikálu a dle mého skromného mínění na to má. Zpívala opravdu hezky. Po krátkém občerstvení jsme se odebrali směr ubytovna. Já jsem však ještě s jedním řešitelem a dvěma organizátory zamířil do jedné hospůdky na pívečko. Trochu se naše rozprava protáhla a já tak šel spát až v půl jedné ráno. Navzdory všemu strašení místních, že pivo tu je od 160Kč výše, jsem měl 2 Plzně á 30 Kč.

přílohy: jídelníček, program
Poslední úprava provedena 13. 3. 2008, zhlédnuto: 1042-krát.
Celkem 645 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Cestování
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):