Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Články o tématu „Peníze”

RegioJet pohledem ekonoma – analýza ziskovosti

Regiojet, nový konkurent ČD na trase Praha-Ostrava, ekonom jásá. Začala cenová válka a Jančura hází čísly. Opravdu je možné jezdit vlakem levně a bez dotací? Co vím, tak všude nákladní doprava vyrovnává deficit v osobní. Nejlepší způsob bude si to spočítat, což jsem také udělal.

[pokračování ..., celkem 973 slov.]

Řidičák na motorku bez omezení a 3 litry v tahu

Konečně jsem se dostal k tomu, abych si doplnil své řidičské oprávnění o skupinu A bez omezení. Celkovou částku, kterou jsem během několika hodin utratil, jsem uvedl v titulku. Kdo si tedy slušně vydělal a jak je to třeba v Německu?

[pokračování ..., celkem 386 slov.]

Autorská práva a Profimedia.cz – jde do tuhého

Jak začala celá story s profimedia.cz ohledně autorských práv a obrázků, které jsem měl na svém webu. Chybami se člověk učí, tohle byla krutá rána, ale co se dá dělat, takový je život. Podobnou zkušenost nikomu nepřeji.

[pokračování ..., celkem 465 slov.]

zIndex – detailní ekonomický pohled na veřejné zakázky

Veřejné zakázky jsou velmi zajímavým tématem na zkoumání, bohužel trochu takovým smutným. O tom, jak se utrácejí veřejné peníze, vypovídá také stav naší společnosti. Doktorandi na našem institutu vytvořili projekt zIndex, který veřejné zakázky hodnotí. Dnes nešlo o přednášku pro média, ale pro široké publikum.

[pokračování ..., celkem 682 slov.]

Sociální a zdravotní pojištění za rok 2010 pro OSVČ

OSVČ musí kromě daňového přiznání podat také přehled o příjmech pro správu sociálního zabezpečení a zdravotní pojišťovnu. Podobně jako u daňového přiznání za rok 2010 mám pro vás připraveny interaktivní formuláře, které výpočet a vyplnění nejen usnadní, ale také urychlí. Pro názornost budeme pokračovat s příkladem.

[pokračování ..., celkem 608 slov.]