Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Články o tématu „Politika”

zIndex – detailní ekonomický pohled na veřejné zakázky

Veřejné zakázky jsou velmi zajímavým tématem na zkoumání, bohužel trochu takovým smutným. O tom, jak se utrácejí veřejné peníze, vypovídá také stav naší společnosti. Doktorandi na našem institutu vytvořili projekt zIndex, který veřejné zakázky hodnotí. Dnes nešlo o přednášku pro média, ale pro široké publikum.

[pokračování ..., celkem 682 slov.]

Dobře spočítaný zisk a morální hodnoty společnosti

Přednáška pořádaná klubem investorů na VŠE v Praze. Přednáší Karel Janeček, jeden z nejbohatších Čechů. Jaké jsou zkušenosti majitele společnosti RSJ, která se zabývá obchodováním na burze? O ně a o spoustu dalších svých zkušeností a názorů se tento matfyzák podělil se studenty.

[pokračování ..., celkem 859 slov.]

Třetí rok na VŠ – pátý semestr na IES FSV UK

Pokračování v sérii článků o vysoké škole, 5. semestr je pro mne zimní v akademickém roce 2010/2011. Ač jsem neměl moc předmětů, zkouškové se mi protáhlo až moc. Jak tedy začal závěrečný rok mého bakalářského studia?

[pokračování ..., celkem 959 slov.]

Komunální volby 2010 – bude výměna politiků?

Další volby v roce 2010 - tentokráte komunální do zastupitelstev měst, obcí a krajů. Jak jsme si zvolili politiky, kteří přímo ovlivňují dění v obci našeho trvalého bydliště? Dle mého názoru dosti podivně.

[pokračování ..., celkem 427 slov.]

Dluhy sem, dluhy tam aneb Česko není Řecko

Stále se píše o dluzích a někdy mne to zvedne ze židle. Tedy tolik se vytočit nějakými žblepty nenechám, ale oči v sloup obrátím. Protože mám snahu uvádět věci na pravou mítu, budu tady trochu „in“, přispěji svou trochou do hromady textů o zadlužování, fiskální politice a hře s čísly.

[pokračování ..., celkem 1085 slov.]