Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Komunální volby 2010 – bude výměna politiků?

Další volby v roce 2010 - tentokráte komunální do zastupitelstev měst, obcí a krajů. Jak jsme si zvolili politiky, kteří přímo ovlivňují dění v obci našeho trvalého bydliště? Dle mého názoru dosti podivně.

Komunální nebo parlamentní volby

Volební výsledky 2010 – ihned.czZdroj:
Zní to až neskutečně, ale připomíná mi to volby do zastupitelstev krajů před dvěma lety. Vláda Mirka Topolánka nezvládla vysvětlovat reformní kroky voličům, především regulační poplatky ve zdravotnictví. Paroubek voliče vyzval, aby „hlasovali“ proti vládě no výsledek podle toho vypadal. Místo, aby peníze šly na opravy a investice, šly na proplácení regulačních poplatků. Hlavně, že si lidé myslí, že je něco „zadarmo“.

Poté, co se Paroubkovi trochu vymstilo sesazení vlády v roce 2009, těšil se na premiérské křeslo v parlamentních volbách na jaře letošního roku. Nyní je však ve vládě pravice a levice opět vyzvala k hlasování proři vládě. Jak nechutné. U nás se nad politika nedělí na lokální a celostátní. Na lokální úrovni se mají politici starat místní problémy, na celostátn úrovni mají vytvářet kvalitní stukturu státu a případně řešit problémy celostátní a mezinárodního charakteru. Něco takového, jako hlasování proti vládě? Volím přeci obecní zastupitelstvo, které se často skládá z politickýchs seskupení, které v parlamentu ani nemá zastoupení.

Výměna politiků se nekoná

Nespokojení občasné lamentují všude možně, ale k volbám jich opět přišlo jen dle mého názoru malé procento. No a i to malé procento, pokud by to skutečně byli jen ti nespokojení, politiky nevyměnili. U nás v Náchodě jsem se současným zastupitelstvem a především starostou velmi nespokojen. Naprosto nechápu chování radnice, která hlásá jedním a činí druhým směrem. Očekával jsem tak výměnu radnice, neboť především prodej Pivovaru u nás v Náchodě zvedl vlnu nevole. Je pravda, že ODS svoji pozici ztratila. Podíval jsem se ovšem podrobněji na složení nového zastupitelstva a zjistil jsem, že pouze 11 z 27 zastupitelů je jiných. Někteří změnili stranu a jsou tam zase. Vyhrála ČSSD, tak uvidíme, jak situace dopadne.

Náchod bylo vždy městem se silnou podporou ODSky. Město vlastnilo velice prosperujicí pivovar, který byl schopen nejenom sám sebe kompletně modernizovat, ale také financovat nejrůznější kulturní akce, sponzorovat sportovní utkání a financovat stavbu hotelu v centru města. Jesliže zájmem města bylo obnovení lázeňství, pak příjmy z pivovaru by k tomu mohli krásně pomoci. Proto byla ODSka zvolena znovu a znovu. Nicméně současná radnice (2006-2010) svůj směr otočila a místo vyrovaného rozpočtu a zvyšování majetku města se pod vedením v současné době trestně stíhaného starosty Oldřicha Čtvrtečky – právě za neoprávněný prodej pivovaru, rozhodla majetek rozprodávat a přitom nic nevytvářet. A peníze z prodeje pivovaru se rozhodla utratit za naprosto nesmyslou stavbu nové budovy pro základní uměleckou školu za 50 milionů.

Proto se vůbed nedivám, že nyní ODS s neschopným starostou svoji pozici ztratila. Doufám, že nově zvolená radnice se poučí, ikdyž vzhledem k novému složení to bude dosti obtížné.

Obrázek z idnes.cz
Poslední úprava provedena 16. 10. 2010, zhlédnuto: 816-krát.
Celkem 427 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Politika, Volby
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):