Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000

Ergonomická klávesnice Microsoft Natural Ergonomic Keyboard 4000 zatím nebyla překonána a ode dneška tento technický skvost leží na mém stole a moje prstíky tak mají pro psaní k dispozici tu nejpřirozenější polohu.

Klávesnice MicrosoftZdroj:
Výběr správné klávesnice je důležitý, neboť klávesnicí a myší říkáte počítači, co má dělat. Pokud jen neklikáte myší a nepoužíváte několik kláves na hraní, tak vám asi ergonomická klávesnice může být i na obtíž. Klávesnice je ovšem určena na psaní textu a počítač především a na kreativní práci, kde je klávesnice hodně potřeba – dobrá volba zvýší vaši produktivitu práce a přinese více požitku. Já již jednu klávesnici mám, nyní jsem se však rozhodl vyzkoušet tuto.

Microsoft Natural Ergnomic Keyboard 4000

Dosti bylo úvodu, pojďme se podívat na tento kousek hardwaru podrobněji. Ergonomie a anatomie nám říkají, že fyziologicky nejpřirozenější je mít klávesnici těsně před trupem v místě, které lze snadno rukama dosáhnout bez ohybů zápěstí či ramen. Ruka v zápěstí by neměla být zvednutá nahoru, jak to je u drtivé většiny klávesnic, navíc mají nožičky, aby byly natočeny takto nahoru. Zápěstí by mělo být v neutrální poloze. Ruce v přirozené poloze nejsou rovnoběžně, ale vedou k sobě, stejně tak nejsou vytočeny malíčky nahoru. To ovšem musíte udělat, chcete-li psát na klasické klávesnici.

Konečně si někdo všiml mezery na trhu a rozhodl se vymyslet ergonomickou klávesnici, která respektuje přirozené držení rukou. Výsledkem je právě jednak přirozené zvlění klávesnice, ale také natočení, abychom ruce nemuseli vytáčet k sobě. Aby nedocházel k vytáčení zápěstí, má klávesnice díky podstavci mírně záporný sklon, takže ruce na ni leží opavdu pohodlně. Opěrka pro zápěstí je vyrobena z jemného a příjemného materiálu, klávesnice také obsahuje velké množství multimediálních kláves a také funkční přepínač, který z kláves F1-F12, které málokdo používá umožní udělat rychlá přístupová tlačítka. 5 kláves si můžete nadefinovat pomocí ovladačů. Klávesnice je vyšší a povrch kláves je pro mne trochu kluzký, stisk je však hladký a ne moc hlučný. Klávesnice vhodná pro každého pisálka i programátora.

EN nebo CZ verze

Klávesnice je na českém trhu k dispozici ve dvou variantách, které se kromě českých přelepek liší také v několika drobnostech v rozložení kláves. EB verze má velký (2 řádkový) Enter a krátký levý shift. CZ verze má Enter delší, jednořádkový a levý shift dlouhý. Klávesa "\" je tak přemístěna od shiftu k enteru. Každému vyhovuje něco jiného a české přelepky stojí několik korun. Já jsem si koupil EN variantu, neboť jsem an toto rozložení zvyklý. Přelepky jsem měl asi za 10 minut nalepené a zatím je vše v naprostém pořádku.

Pište všemi deseti prsty

Další výhodou (nevýhodou) je psaní všemi deseti. Díky rozdělení klávesnice na pro levou a pravou ruku, je jasně oddělené pole působnosti a klávesnice přímo nutí při psaní používat všech deset prstů.

Ovladače a manuál
Poslední úprava provedena 9. 4. 2009, zhlédnuto: 2143-krát.
Celkem 420 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:ergonomie, počítač, Recenze, Zábava
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):