Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

HP LP2465 - 24“ LCD Monitor - recenze a parametry

Vybraný LCD monitor HP mi přišel domů a veliká krabice mi sedí uprostřed obýváku. Má mít 14,7kg, ale to se mi nechce veřit. V kuchyni se chápu nože a s nadšením se blížím ke krabici. Nechystám se ji zničit, nýbrž opatrně se dostat dovnitř a vybalit velkého kamaráda z polystyrenu.

24" LCD monitor s úhlopříčkou 61cm displaye velkou krabici potřebuje. Ta předemnou má rozměry 56x29x63cm. Kromě nálepek odkud a kam putuje nalézám také orientaci, takže ji umišuji na zem tak, abych ji otvíral z té správné strany.

Velká krabice
Velká krabice, Zdroj: moje

Otevírám krabici a vykoukne na mne kabeláž, instalační a garanční informace. Mezi kabeláž patří 2x DVI-D->DVI-D SingleLink kabel , 2x D-Sub->DVI-A kabel, USB A-B a napájecí kabel. Přiložené CD obsahuje drivery, doplňkový software a manuál. Nenapadá mne nic víc, co by tam mohlo býti, výbava opravdu plnohodnotná.

První náhled do krabice
První náhled do krabice, Zdroj: moje

Oddělávám polystyren s kabely a papíry a vidím pivot. Polysteren v levém rohu je nalomený, asi trochu nešetrné chování ke krabici, snad nic není s monitorem samotným. Oddělávám pivot, který má velice těžký podstavec. Inu, lcd se přeci nesmí převážit, masivní konstrukce je zapotřebí.

A už vidím pivot
A už vidím pivot, Zdroj: moje

Z měkkého obalu vyndávám display, který celý ještě opět sedí v polystyrenu. Dle instukcí, které jsem si prohlédl jej zasouvám do postavce. Už tam sedí. Mno, pěkněj Smajlík :D Stavím vše na stůj a pro vás mám další fotečku. HP mi na bílém papíře děkuje za koupi monitoru. Nevidím se, doufám, že i já budu spokojen.

Stojící na stole
Stojící na stole, Zdroj: moje

Zapojuji kabeláž do počítače, napájecí kabel do zásuvky. Vzadu jej zapnu, vpředu také a už svítí oranžově dioda. Zapínám PC, monitor nabíhá. Nevidím žádnou vadu, původní rozlišení z 19" CRT monitoru 1280x1024 se zobrazí uprostřed nového velkého LCD panelu, který je větší než moje televize Smajlík :). Interpolace je parádní, lezu do nastavení a nastavuji rozlišení 1920x1200. Instaluji ovladače a po reinstalaci PC již je LCD rozpoznáno a teším se z obrovské pracovní plochy. Nyní hurá na test barviček, jsem zvědav, jak budou vypadat fotky, tedy hlavní důvod koupě. Barvy jsou úžasné, starý dobrý Google mi pomáhá najít tapety na plochu v tomto roozlišení. Tedy lépe „babe desktop wallpapers“. Smajlík ;)

Vybral jsem si tapetu :o)
Vybral jsem si tapetu :o), Zdroj: moje

Další test proběhl na filmu v DVD kvalitě. Nyní přijde třesnička na dortu. Jsou jím HDTV filmy startu raketoplánu od NASA. Tak tomu říkám paráda!

Moje pocity:

Tento a každý další 24“ monitor rozhodně doporučuji na jakoukoli práci. Pracovní plocha se stává nesmírně produktivní, neboť můžete mít otveřeno vedle sebe několik aplikací (prohlížeň, mailového klienta, IM klienta, audio přehrávač). Protože se na obrazovku vejde najednou několik aplikací, nemusíte mezi nimi přepínat a lépe se tak zpracovávají informace, se kterými pracujete. Špičkový je tento lcd panel také na poli videa, kde barvy umocní každý požitek a při hraní her s kvalitní grafikou si užijete ještě více než kdy předtím.

Parametry

Vlastnost:Hodnota:
Uhlopříčka:24“ (16:10)
Technologie:S-PVA
Rozlišení:1920 x 1200 bodů
Jas:500 cd/m2
Kontrast:1000:1
Odezva:6ms (Grey to Grey)
Rozteč bodů:0,270mm
Počet barev:16,7mil (8-bit)
Pozorovací úhly
(horizontální/vertikální):
178°/178°
USB HUB:ANO (2 2 porty – aktivní)
Vstupy:DVI-I, DVI-D, USB
Možnost montáže na stěnu:ANO (VESA 100mm)
Hmotnost:10,7 kg
Norma:TCO`03
Pivot:Ano
Spotřeba:75W typická 110W maximální
Frekvence:Horizontální: 30-94 kHz
Vertikální: 48-85 Hz
Rozměry:558,4 x 232 x 371 mm

Alza.cz také píše: „Zajímavostí tohoto modelu je technologie Theft Deterrence, která znemožní použití LCD neoprávněnému uživateli. Stačí si nainstalovat na CD dodávanou utilitu HP Display Assistant určenou nejen pro kalibraci monitoru přímo z počítače, ale i pro uložení Vašich nastavení a aktivaci Theft Deterrence. V případě, že tuto funkci aktivujete a někdo monitor odpojí od proudu na delší dobu nebo jej připojí k jinému PC, monitor sníží kontrast a podsvětlení na kritické minimum a přes obrazovku bliká nápis o aktivaci funkce Theft Deterrence. S monitorem se nedá pracovat jinak než spustit program Display Assitant a funkce se pak (na stejném PC) vypne, nebo na novém počítači nainstalovat Display Assitant a funkci deaktivovat zadáním PINU.“

Poslední úprava provedena 25. 7. 2008, zhlédnuto: 2049-krát.
Celkem 599 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Film, Fotografování, Programování, Recenze
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):