Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Microsoft Office 2007 Service Pack 2 – ke stažení

Včera 28. 4. 2009 vyšel opravný balíček SP2 pro kancelářský software Microsoft Office 2007. Kromě bezpečnostních a stabilizačních úprav přináší opravný balíček také některé nové funkce a podporu formátu OpenOffice a PDF.

Podpora souborů OpenOffice

Microsoft Office 2007 UltimateZdroj:
Významným krokem je umožnění pracovat se soubory z kancelářského balíku OpenOffice. Nyní již tedy uživatelé Microsoft Office 2007 nemají žádný problém otevřít jakýkoli soubor konkurence. Můžete tak pracovat (otevírat i ukládat) textové soubory, tabulky či prezentace do formátu ODF. Zaimplementována byla také podpora exportu do PDF, což do této chvíle bylo možné pouze po doinstalování plug-inu. Soubory jsou sice větší než např. export pluginem z Adobe Acrobat, je to ovšem dáno tím, že se do souboru ukládají veškeré možné informace včetně písem, což dělá dokument „navždy“ kompatibilní. Nově je také umožněn export do XPS souborů.

Lepší výkon a méně chyb

Microsoft také přinesl nové API, což mohou ocenit hraví programátoři, kteří tak mají širší a lepší pole pro svoji působnost. Na pozadí, pro běžného uživatele ne moc viditelné jsou především bezpečnostní záplaty a některé stabilizační opravy. Svých změn se dočkal především Microsoft Excel 2007, který by měl lépe pracovat s grafy a objekty, zlepšit by se měla kompatibilita s Microsoft Excel 2003 a také tisk. Bezpečnost je také zvýšena u zabezpečení souborů.

Zvýšená rychlost práce by se měla týkat všech částí balíku Microsoft Office 2007, jejich lepší spolupráce, práce s grafickými formáty i při velkém počtu objektů v dokumentu. Editace grafických prvků je nyní přesnější a rychlejší (především v Microsoft Word 2007 a Microsoft Powerpoint 2007), lépe spolupracuje s verzí 2003. Lepší a efektivnější organizaci času umožňuje Microsoft Outlook 2007, který se dlouho načítal a procházení složkami mělo časové prodlevy

Komu se nelíbí, může odinstalovat

Jedná se o první opravný balíček kancelářského software Microsoft Office, který může být odinstalován samostatně. Stačí si stáhnout nástroj od společnosti Microsoft a opravný balíček odinstalovat bez nutnosti odinstalovat celý balík Office, jak tomu bylo doteď. Service Pack 2 posunuje již tak výtečný kancelářský balík Microsoft Ofiice 2007 na další level. Koupit si jej může každý, nejzákladnější verze Pro studenty a domácnost obsahující Word 2007, Excel 2007, Powerpoint 2007 a OneNote 2007 se běžně prodává za cenu okolo 1300Kč a to se jedná o licenci na 3 počítače. Jedna licence vás tak vyjde na necelých 500Kč.

Kompletní seznam změn (*.xlsx) verze z 29. 4. 2009
Stažení SP2 pro Microsoft Office 2007
Popis změn a úprav SP2
Microsoft Service Pack Uninstall Tool for the 2007 Microsoft Office suite
Poslední úprava provedena 30. 4. 2009, zhlédnuto: 1550-krát.
Celkem 351 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Efektivita práce, počítač, Recenze, Windows Vista
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):