Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Články o tématu „Německo”

A opět jedu do Německa – tentokrát jen na víkend

Opět se po delší době vydávám na cestu do Německa do pro mne známého města Georsmariehütte u Osnabrücku. Tentokrát to bude jen na víkend, jedu stejně jako posledně, ale několik věcí se po cestě změnilo. Jak rychle jel vlak? Bez GPS pomohly stopky.

[pokračování ..., celkem 636 slov.]

Jede se do Německa - vláčky EC a IC

Po půlroční pauze se opět vydávám na cestu do Německa, podívat se, co je ve městě, kde jsem rok žil, nového. Nejedu sám, cestuji společně s mým dlouholetým kamarádem Honzou. Cestování vlakem je zajímavé, uvidíme, co mne dneska zaujme.

[pokračování ..., celkem 521 slov.]

Rok 2008 vs. 2009 – předsevzetí, přání a cíle

Začal nový rok 2009 a stejně jako spousta dalších blogařů a lidí, kteří mají určité cíle, jsem se ohlédl za rokem minulým, rokem 2008, který byl v mém životě určitým zlomem. Mám i určité představy o tom, co a čeho bych rád v novém roce dosáhl.

[pokračování ..., celkem 434 slov.]

Die Welle - Náš vůdce - film dle skutečné události

Dnes v podvečer jsem s kámoškami shlédl toto německé drama natočené podle skutečné události. Na film jsem slyšel několik positivních ohlasů, shlédnutí však stálo opravdu za to. Ve filmu je řada myšlenek a momentů, které stojí za diskusi.

[pokračování ..., celkem 717 slov.]

Náladová cesta domů z Německa – léto 2008

Naše letní dobrodružství v Německu je u konce a my se vracíme domů plni zážitků a já jsem trochu smutný, neboť právě teď bych tam ještě další dva týdny rád zůstal a užíval si milé společnosti kamarádek a kamarádů, kteří se vracejí z prázdnin domů.

[pokračování ..., celkem 510 slov.]