Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Ta­jem­ství Top Ma­nage­rů – P&G Aca­de­my

Před­náš­ka spo­leč­nos­ti Proc­ter&Gam­ble na té­ma „Ta­jem­ství Top ma­na­že­rů.“ Před­náš­ka pro stu­den­ty v rám­ci vzdě­lá­va­cí­ho a pre­zen­tač­ní­ho pro­jek­tu P&G Aca­de­my. Ne­od­chá­zel jsem z to­ho ni­jak nad­šen, ale vel­mi po­ba­ven.

P&G Aca­de­my

P&G logoZdroj:
Před­náš­ka se ko­na­la od 13 ho­din v pro­sto­rách ho­te­lu Grand Ma­jes­tic v cen­t­ru Pra­hy. Za­čněmě ale od za­čát­ku, te­dy jak jsem se k to­mu do­stal. Na strán­kách na­še­ho in­sti­tu­tu (IES) jsem na­le­zl me­zi dal­ší­mi ta­ké od­kaz na před­náš­ku v rám­ci P&G Aca­de­my. Ja­ko u ostat­ních po­dob­ných spo­leč­nos­tí, kte­ré si své za­městan­ce hle­da­jí jin­de, je je­jich web trist­ní a na­pros­to ne­po­u­ži­tel­ný. Re­gis­tra­ce mi tak tro­chu ča­su za­bra­la a to jsem po­čí­ta­čo­vě cel­ko­vě gra­mot­ný je­di­nec. Chtě­li po mne všech­no mož­né, stej­ně si mne pak ako­rát od­škrt­nou na se­zna­mu, ale když to vše ne­vy­pl­ním, ne­můžu při­hláš­ku ode­slat. No, hlav­ně, že se po­da­ři­lo. Asi po třech dnech mi při­šlo po­tvr­ze­ní mé účas­ti na před­náš­ce. Fajn, po­čí­ta­jí se mnou. Za­pi­su­ji si do ka­len­dá­ře ter­mín. Hm, bu­du muset za­táh­nout cvi­ka z eko­no­me­t­rie, ale to si do­píšu.

Ta­jem­ství Top Ma­nage­rů

Před­náš­ka za­ča­la dle oče­ká­vá­ní před­sta­ve­ním spo­leč­nos­ti. Po­ví­da­li nám dva Pe­t­ro­vé. Oba na vel­mi vy­so­kých po­zi­cích, ale z je­jich pro­je­vu jsem měl po­cit, že to je­di­né, co ovlá­da­jí je ří­ze­ní prá­ce ostat­ních. Při­šlo mi tro­chu div­né, že nám o his­to­rii pů­so­be­ní spo­leč­nos­ti v ČR vy­prá­ví ta­ko­vý mla­ďoch. No, svě­te div se, ono mu je snad 40. Je­ho pra­cov­ní za­řa­ze­ní je obec­ně „Sa­les“, ale oni to­mu ří­ka­jí „Cus­to­mer Busi­ness De­ve­lo­p­ment“. Dů­vo­dem je prá­vě správ­něj­ší ozna­če­ní, ne­boť se jed­ná o prá­ci se zá­kaz­ní­kem a sta­rá­ní se o je­ho „Busi­ness“.

Po­té, co nám před­sta­vi­li se­be a svou ka­ri­é­ru u P&G se do­sta­li k oněm ta­jem­stvím top ma­na­že­rů. Ne­můžu ří­ci, že by mne před­náš­ka ně­čím vy­lo­že­ně za­u­ja­la. Dě­lal jsem si po­znám­ky snad jen k na kaž­dém sním­ku pre­zen­ta­ce pří­tom­ným chy­bám v an­g­lič­ti­ně a k slov­ní zá­so­bě před­ná­še­jí­cích. Před­ná­še­li čes­ky, pre­zen­ta­ce by­la v an­g­lič­ti­ně a do své mlu­vy há­ze­li an­g­lic­ká slo­víč­ka, ač­ko­li se při­zna­li, že jim ja­zy­ky moc nejdou. Smajlík :D To by­lo asi je­di­né ta­jem­ství, kte­ré ovšem ne­by­lo pří­mo na­psa­né v pre­zen­ta­ci. dal­ším by moh­la být zna­lost ma­te­ma­ti­ky. Na otáz­ku ko­lik pra­cu­je v P&G žen by­la od­po­věď: „U nás je asi 60% mužů a 30% žen.“ Na sním­ku je rok za­lo­že­ní 1837, on se na to po­dí­vá, po­čí­tá a pak řek­ne. „To je ně­ja­kých 163let.“ Ješ­tě jed­na per­la se mu po­da­ři­la, bo­hu­žel jsem si ji ne­po­zna­me­nal. Teď to vy­pa­dá, že si píšu jen špe­ky, ale ono na dru­hou stra­nu co ji­né­ho si po­zna­me­nat, když nic ne­za­jí­ma­vé­ho ne­řek­li? Co mne za­ra­zi­lo, že člo­věk, kte­rý se v an­g­lic­ky mlu­ví­cím pro­stře­dí po­hy­bu­je ta­ko­vou do­bu a na ta­ko­vých po­zi­cích ve fir­mě za­lo­že­né na pro­dej, ne­u­mí po­řád­ně an­g­lic­ky. To mi sko­ro vy­ra­zi­lo dech. Ale­spoň mě­li za­jiš­tě­no dob­ré ob­čer­stve­ní.

Ta­jem­ství Top Ma­nage­rů v 10 bo­dech

Pů­jde o můj vol­ný pře­klad Smajlík :)

  • Vždy do to­ho dej­te všech­no
  • Stá­le se uč­te – ptej­te se „Proč?“ ne „Co?“. Buď­te zvě­da­ví. Buď­te v kon­tak­tu se svo­jí spo­leč­nos­tí a okol­ním svě­tem.
  • Vy­tvoř­te si jas­nou vi­zi pro va­še pod­ni­ká­ní a ka­ri­é­ru
  • Mys­le­te dlou­ho­do­bě – plá­nuj­te dal­ší kro­ky ja­ko v ša­chu a vždy měj­te při­pra­ve­ný plán „B“.
  • Buď­te ote­vře­ní změ­ně – zůstaňte fle­xi­bil­ní a s ote­vře­nou mys­lí. Veď­te změ­nu, utvá­řej­te svět. Dostaňte z li­dí ma­xi­mum.
  • Běž­te do zdra­vé­ho ri­zi­ka, věř­te že na to má­te „kou­le“ – ně­kdy je snaz­ší do­sáh­nout od­puš­tě­ní za chy­bu, než sou­hlas k va­še­mu do­po­ru­če­ní.
  • Po­má­hej­te svým li­dem uspět – roz­ví­jej­te své li­di
  • Ko­mu­ni­kuj­te se svo­jí or­ga­ni­za­cí čas­to a čest­ně – zpět­ná vaz­ba je dar. Pře­svědč­te se, že jsou všich­ni na stej­né vl­ně.
  • Zkou­šej­te mla­dé li­di – nakloňte se pod­po­ře slib­né­ho ta­len­tu
  • Vy­tvoř­te udr­ži­tel­ný po­měr me­zi pra­cí a zá­ba­vou – má­te 5 ro­lí ve svém ži­vo­tě

Co asi nejde ří­ci čes­ky

Ne­píšu ra­dě­ji, jak moc se da­né vý­ra­zy opa­ko­va­ly, ale pro za­jí­ma­vost když už jsem si je po­zna­me­nal. Nut­no po­zna­me­nat, že ne­šlo o an­g­lic­ký pro­jev, ale jen slo­víč­ka vlo­že­ná do čes­ké vě­ty. Smajlík :) „job, boss, su­per­vi­si­on, pro­mo­ted, that's it, re­com­men­dati­on, as­sig­n­ment, skin ca­re, area ac­count ma­nager, wi­se, pe­o­ple skills, di­rect, ma­nage­rial skills, UK, busi­ness, week­ly, bo­ring, si­ght­se­e­ing, cul­tu­re bac­kground, challen­ges, achie­ve­ment, di­ver­si­ty, con­su­mer ha­bit, mi­s­ta­ke, fee, com­mis­si­on, CSR, sa­la­ry, nati­o­nal plat, double di­git, bi­lin­gu­al“

Cí­til jsem s ko­le­gy nut­nost před­ná­še­jí­cí­mu o chy­bách ří­ci, což jsem ta­ké udě­lal. Kri­ti­ka dle mé­ho po­ci­tu moc vstříc­ně při­ja­ta ne­by­la.

Po­sled­ní úpra­va pro­ve­de­na 8. 12. 2010, zhléd­nu­to: 1072-krát.
Cel­kem 641 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:nákupování, Peníze, přednáška, studium, Svět, vysoká škola
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
  • Linkuj
  • Jagg
  • Topodkazy
  • Google
  • Facebook
  • vybrali.sme.sk
  • Mediablog
  • Topčlánky
  • Bookmarky.cz
  • Digg
  • TwitThis
  • Live


comments Komentáře (0):