Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

The Boston Consulting Group – Tea Party na IES

Setkání s konzultační a poradenskou společnosti The Boston Consulting Group. Tato společnost se stala partnerem IES a tak se dnes přišla studentům představit. Po přednášce bylo připraveno občerstvení a samozřejmě prostor pro volnou diskusi s poradci z BCG.

The Boston Consulting Group se představuje

PlakátZdroj: www.bcg.cz
Podrobné informace o společnosti The Boston Consulting Group (BCG) naleznete na jejich webových stránkách www.bcg.cz. Nám se ovšem představila svoji vlastní prezentací a připravenou krátkou přednáškou. Musím říci, že jsem již absolvoval několik přednášek od konkurence, ale tato mne opravdu zaujala. Možná proto, že jsem se konečně dověděl něco více o tom, co skutečně u uchazečů hledají a mohl se tak zamyslet nad tím, zda tyto obecné požadavky splňuji či nikoli.

Začněme ale hezky od začátku. Jak jsem již uvedl, jedná se o další společnost, která se věnuje konzultační činnosti. Jak ostatní se tedy věnuje tomu, jak podnikům pomoci ať už v efektivitě, strategii, nákupu společností či způsobu řízení. Pomáhají řešit problémy a přinášejí nové nápady. Jak se tedy jednotlivé společností, jako McKinsey, KPMG, BCG, Deloitte, Accenture a další liší? Kdo je nejlepší? Konečně jsem dostal odpověď. Každá společnost se zaměřuje na něco trochu jiného, proto také každá z nich má na trhu své místo a proto si všichni nenechají radit pouze od jedné z nich. BCG se profiluje jako hloubavá, neustále na pochybách, tedy stále si klade otázky. Vhodná tedy spíše pro dlouhodobější strategie, neaplikuje vždy natvrdo „best practice“ jako některé další. Inu, jiný způsob práce.

Lidé z The Boston Consulting Group

Práce je vždy o lidech. Obzvláště to platí ve společnostech, které prodávají know-how a lidské schopnosti. Konzultační společnosti právě s tímto pracují. Dojem jsem dostal, že to tam funguje jako na IESu, což je velmi milé. Mám rád otevřené, přátelské a kooperativní prostředí. Hezky to charakterizoval jeden z přítomných, když nám povídal právě o vztazích uvnitř: „My jsme všichni takoví Mirkové Dušínové. Nestane se, abychom na sebe házeli problémy. Naopak, oceněn je ten, kdo jinému z problému pomůže.“ Tomu říkám správný přístup. Také se mi líbilo, jakým způsobem hovořili o „Life Balance“. Vím, někdy to jsou jenom řeči, ale jim jsem veřil, že se snaží zásadu volných víkendů držet. Ve stručnosti, fajn lidi. Už se k nim jen dostat. Jednoduché to nebude, přijímací proces je podobný jako u jiných společností. Základem je kvalitní a neobyčejný životopis. „CVčko“ je základ.

Co jsem si odnesl

Rozhodně jsem si trochu ujasnil, kam bych chtěl pracovně směřovat a co pro to musím udělat. Nemůžu si být jist, že budu někdy v konzultační či poradenské společnosti pracovat, ať se mi to jeví jako „dream job“. Tedy ne úplně, ale nějak se uživit musím Smajlík :) Změna je život a pokud to chci někam v kariéře dotáhnout, musí se začít co nejdříve a „studentský život“ by měl být naplněn studiem a ne radovánkami. Studiem není myšleno jen biflování, ale především osobní rozvoj a splnění vytyčených cílů.

Jediné negativum je, že se celá akce protáhla a já jsem tak nestihl jiné přednášky na jiných místech. Smůla, jak se to všechno kryje. Dal jsem ale přednost tomu nejlepšímu, tím jsem si jist.

Poslední úprava provedena 23. 2. 2011, zhlédnuto: 1091-krát.
Celkem 470 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:ekonomie, IES, Německo, osobní rozvoj, Peníze, Práce, přednáška, studium, Tipy a triky, vysoká škola
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):