Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Futuroom a odborná konrefence o reklamě na internetu

Téma odborné konference bylo Internet vs média: Jak ušetřit, vydělat nebo se inspirovat na internetu. Využil jsem nabídky z e-mailu a díky slevě pro studenty se rozhodl zúčastnit. Z konference přináším krátkou reportáž, týkající se také prostor budovy Futuroomu.

Futuroom

FuturoomZdroj:
Nabídka účasti na konferenci mi přišla v úterý 23. 6., účast jsem potvrdil ve středu, konference je v pátek – vše tedy proběhlo velice rychle. Budova Futuroom je mezi stanicemi metra Pankrác a Pražského povstání, hned u hlavní silnice. Po vstupu jsem si převzal visačku se jménem, zaplatil účastnický poplatek a vydal se dále do útrob moderní, prosklené budovy. Prostory jsou projektovány jako kanceláře a konfereční místnosti.

Co mne zaujalo

Zajímavě jsou rozestavěny židle a stolky pro posluchače – v řadě je židle, stolek, 2 židle, stolek a opět 2 židle a pak stolek. Jelikož je většina praváků, tak spousta z nich nemá podložku pro psaní poznámek. Dnes spousta lidí pracuje s notebooky, tak jsem hledal zásuvky. Našel jsem je skryté v podlaze, což je pěkné, ovšem provedení je zvláštní. Pro vytažení kabelů je celkem pěkně vymyšlená polstrovaná výklopka, ovšem pokud do zásuvky zapojím svůj kabel k noteboku, který nemá zalomený konec, tak víko nelze pořádně zavřít a vzhledem k tomu, že na něm jsou židle, je to poněkud nepraktické.

Další věcí je tlumočník. Můžete si půjčit sluchátka a nechat si přednášku překládat, což je výborná věc pro neznalé jazyka. Ovšem tlumočník sedí v zadu a ačkoli je před ním sklo, tak je slyšet i v prvních řadách, kam jsem si přesedl právě kvůli tomu, abych alespoň něco rozuměl. Nevím, proč není v oddělené místnosti s výhledem do konferenčního sálu.

PPF Media a projekt mojeadresa.cz

V prostorách Futuroomu je kromě prezentační části především středisko plátku mojeadresa.cz, což je regionální zpravodajství. Osobně jsem o tomto projektu slyšel úplně poprvé a to zprávy celkem sleduji. Vznik nových tištěných, ač regionálních novin ve velkém měřítku považuji za velice odvážné, ovšem jen čas ukáže, zda bude projekt úspěšný. Ne zcela pozitivní dojem na mne udělalo možná už jen to, jak to celé má fungovat a hlavně jako vždy zkreslené výsledky. Na druhou stranu je to celkem odvaha něco tak velkého spustit, ale bojím se, že peníze na to šly z nějakého evropského grantu a tak se na všem jenom někdo pěkně napakoval. Regionální tisk je dobrá věc tam, kde zatím nic není, ovšem takových míst není moc a internet se brzy dostane všude.

Internet vs. média: Jak ušetřit, vydělat nebo se inspirovat na internetu

Program konference (Pozvánka zde) vypadal zajímavě, nicméně to bylo asi vše, snad ještě kromě studentské ceny 480Kč. Anglicky umím tak, že nemám problém rozumět, především pokud se téma týká internetu. Googlovské prezentace byly dobře připravené, nicméně velice obecné a obsahující pouze základní a všude dostupné informace. Nic nového jsem se nedověděl, což mne zklamalo. Povídání o clound-computing jsem znal z jiné prezentace Google a zde nepadla žádná informace navíc, či nějaká novinka.

Prezentace na téma Display reklama – jak z ní vytěžit více? byla asi nejzajímavější, neboť zde jsem slyšel něco, co jsem nevěděl, ovšem nevím jak moc velký to pro mne mělo informační přínos. Statistiky jsou hezké, ale co si z toho mohu odnést já, to jsem se nedověděl.

Panelová diskuze byla zajímavá, ovšem dala by se shrnout do několika minut. Každý řečník měl svůj názor, ti rozumnější se shodli na tom, že ne vše může být placené.

Závěrečná prezentace Deset praktických rad, které pomohou vašim stránkám vydělávat byla spíše povídáním jak fungují reklamní systémy. Praktickou radou snad bylo jen několik tipů, který každý, kdo se reklamou více zabývá či dokonce živí, tak je musí znát, nejednalo se o nějaké předání zvláštního či originálního know-how, jak jsem doufal. Praktičtější je podle mne článek na nějakém blogu, kde se autor zabýval např. barevnou vhodností dané reklamní pozice.

Celkový dojem

Cenu několika tisíc, tedy plné vstupné na konferenci, bych nebyl ochoten zaplatit a moje zkušenost mne v tom jen utvrdila. Nejednalo se o nějak zvlášť přínosnou konferenci, kde by padaly tipy jak a co a co naopak je špatná cesta. Jednalo se o představení toho, co na internetu je, tedy bych řekl, že šlo o konferenci pro začátečníky, nikoli pro pokročilé, jak název napovídal.

Poslední úprava provedena 26. 6. 2009, zhlédnuto: 930-krát.
Celkem 644 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:AdSense, Móda a trendy, Peníze, Recenze, Tipy a triky
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):