Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Asie den 17 – Potápění u ostrova Balicasag

Zakončení PADI kurzu potápění u ostrova Balicasag, který patří k nejlepší potápěčské destinaci.

Cesta na BalicasagZdroj: moje

Dneska je počasí mnohem příznivější nežli včera, svítí sluníčko a nefouká moc vítr. Do potápěčského centra přicházíme po deváté hodině a Butch nám sděluje, že pojedeme na Balicasag Island. Super! Balíme věci, nakládáme na loďku a vyrážíme. Loď je takový jakože katamarán, mají v tom hrozně hlučnej motor a o loď se straj tři takový kluci, v Čechách bych jim tipnul tak 14 let Smajlík :D Nejsou moc vlny, loď tedy skoro nehoupe a rychle se sune kupředu. U ostrova kotvíme u bójky a bereme si vybavení. Do vody tak jakože vcházíme popředu – prostě uděláte krok do prázdna a snadnete s roztaženýma nohama.

Butch s námi chtěl dělat navigaci podle kompasu, ale kompas zůstal zapomenut ve středisku, tak jsme jen cvičili plavbu bez masky a znovunasazení masky. Vydáváme se k útesu a klesáme do asi 18 metrů (reálně jsme občas zabrousili až do 22). Je tu pod vodou nádherně vidět, hlavně protože je moře klidné a svítí slunce. Podmořský život je zde velice rozmanitý a korály nádherné. Máme štěstí a vidíme želvu a jak se na jejím krunýři živí dvě dlouhé ryby. Potom takovou rybičku, jak vykukuje z korálu, instruktor si hraje s hvězdicema Smajlík :) Prostě naprosto pohodový potápění na super místě. Výhoda je také v tom, že s sebou máme loď a tak se nemusíme vracet stejnou cestou, prostě se vynoříme a loď přijede. Tím pádem toho můžeme víc vidět.

Já v potápečském vybavení.Zdroj: moje

Na lodi máme mezi ponory opět asi hodinu času, přijíždí nás zkásnout – 300 za loď a pak ještě 100 za každýho. Prý máme štěstí, protože to kilo za každýho začali vybírat minulý pondělí. Obídek mám v podobě svých zásob z pekárny. Po krátkém občerstvení se znovu navlékáme do vybavení a potápění pokračuje na jinou stranu, abychom viděli zase něco jiného. Nejdeme opět hlouběji než 18 metrů a krom korálů, tuňáka a dalších ryb se nám opět poštěstí a vidíme želvu. Možná to zní trochu divně, že tu želvu tak vyzdvyhuju, ale je to opravdu zážitek vidět ji na na vlasní oči na vzdálenost několika metrů.

PADI OWC test

Před cestou zpět se už trochu zvedl vítr a zvětšily vlny, takže lod jela pomaleji a neklidněji nežli ráno. Po návratu si dáváme obídek a vracíme se do potápěčského centra Baywatch, abychom si napsali vědomostní test, který je součástí PADI Open Water Course. Je to "open book", takže máme k dispozici naše učebnice. I tak nad 50 otázkami tráváme asi 2 hodiny a ne vše máme správně. Špatné odpovědi probíráme s instruktorem. Za úspěšné splnění kurzu dostáváme dočasný průkaz a vyplňujeme formulář pro PADI, aby nám poslali průkazky. Kluci mají s sebou průkazovou fotografii, já si ji musím za 150 penízků nechat udělat v místním obchodě. Kvalita a provedení hrozná, ale co se dá dělat no. Od teď se můžeme potápět sami a nemusíme mít u sebe instruktora, takže je to něco jako řidičák. Licence platí navždy, ale je pravda, že pro ponory do větší hloubky nebo s obohaceným vzduchem potřebujete další licence. Nicméně tato je počáteční level pro vše ostatní.

Večer nic zvláštního nenabídl, po klasickém deštíčku jsme se vydali do městečka na večeři a popili pár pivek v happy hour. Zítra jedeme na celodenní výlet na motorkách, takže to balíme trochu dříve.

Poslední úprava provedena 20. 9. 2012, zhlédnuto: 1084-krát.
Celkem 522 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Alona Beach, Bohol, Potápění
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):