Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Asie den 16 – První potápění v moři a Alien's place

Máme za sebou úvodní lekci potápění v bazénu, dnes nás čekají dva pnory v moři. Na večer jsme si naplánovali návštěvu klubu "Alien's place", tak tam třeba potkáme i mimozemšťany.

My potápěčiZdroj: moje

Ráno si snídani kupujeme v místní pekárně a po cestě k potápěčskému centru si říkáme, kam se asi pojedeme potápět, protože moře vypadá celkem rozbouřeně a fouká vítr. Butch nám sděluje, že se pojede na jinou část ostrova, kde je moře klidnější. Balíme vybavení, nakládáme na auto, sedáme si na korbu takového jakéhosi pickupu a vyrážíme. Cesta trvá tak asi 20minut, objevuje se sluníčko a vylepšuje se počasí. Na Momo Beach je moře skutečně klidné a ani nefouká vítr, ideální podmínky pro potápění. Nasoukáme se do oblečků a jdeme do moře po svých, je tu mělko. Po několika metrech si sedáme do vody, nasazujeme ploutve a pozadu plaveme do hlubších vod. Opakujeme základní věci jako vyčištění masky a znovunasazení regulátoru a poté se vydáváme podél útesu v hloubce asi 15m. Je to hustý, začíná mne to opravdu bavit. Jak znáte z televize podvodní záběry, tak teď vidíte vše naživo. Rybičky, korály, strukturu dna. Pod vodou celkem trávíme asi 40 minut, uteklo to rychleji, než bych řekl.

Momo beachZdroj: moje

Před dalším ponorem trávíme asi hodinu na břehu, abychom z těla dostali nějakej ten dusík a nebylo nám blbě. Také je čas na lehký obídek v podobě banánu a BBQ masa s rýží od instruktora. Je sluníčko, super náladička. Takhle by to mohlo vydržet dál. Druhý ponor vedeme na druhou stranu útesu a také cvičíme sundání masky. Útes je zde celkem příkrý, takže bude určitě zajímavé, až se budeme potápět hlouběji a uvidíme toho více. Zjišťuju, že dýchám nějak rychleji než kluci a intruktora bych nazval rybou, protože tomu zbyde na konci ponoru ještě tolik vzduchu, že to snad není možný Smajlík :D Ale tak po dvou ponorech, co bych jako chtěl, že ano. Vylézáme na břech a když nasedáme do auta, začíná pršet. Zpátky s námi jedou ještě 2 holky z Hong Kongu, které se také byly potápět se stejou společností, ale přijeli trochu později.

Alien's place

Na večeři dneska jdeme do naší první lokace, dáváme si na grilu ryby a mořské plody. Za 300 PHP jídlo a 50 PHP pivko, pak se přesouváme opět na happy hour pivko, už nás tu znají. Protože se chceme podívat do avizované diskotéky, klubu či co to mimozemšťanské místo vlastně je, dáváme jen pár pivek a přesouváme se okolo desáté k Helmutovi, kde sedáme do busíku. Prý to jsou 4km, ale osobně bych řekl, že je to tak 6, protože jízda chvilku trvá i když to řidič celkem smaží.

Vstup se neplatí, je to takový klub, mají tu míchané drinky za ceny okolo 160PHP, ale většinou to je tak půl litru. Mají tu i nějaký extra silný, kterého když si dáte 5 kousků a pak půjdete rovně po čáře, tak je to na účet podniku Smajlík :D Místní to nemají šanci vydržet, ale řekl bych že nějaký trochu otrlejší ochlasta z našich zemí by to asi dal, je to přeci jenom 15 panáků Smajlík :D Jinak tu nějak super živo není, jsou tu spíše starší turisti než místí omladina. Nicméně sranda musí být, hudba je celkem fajn, tak tu trávíme několik hodin. Asi je to tím, že je střed týdnu a ne pátek či sobota, ale to už tady na Boholu nebudeme. Když jsme chtěli jen zpátky, vylezli jsme před klub a nikde nic. To je snad první místo, kde nastojí deset týpků s tricyclem. Prý stále operuje jejich minibusík, ale nikdo neví, kdy přijede. Jedna tříkolka někoho přiváží, a tak využíváme situace a dáváme chlapíkovi kilo za odvoz. Asi je to trochu hodně, ale tak každého nás to vyjde na 15 korun, nemá smysl teď něco extra řešit, jsme unaveni a chce se nám spát. Zítra nás čeká poslední část potápěčského kurzu.

Poslední úprava provedena 17. 9. 2012, zhlédnuto: 895-krát.
Celkem 594 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Alona Beach, Bohol, Potápění
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):