Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Asie den 15 – PADI Scuba Diving Open Water Course

Během tří dní absolvujeme kurz potápění, poté dostaneme licenci a můžeme se potápět sami. Celkem zážitek a ideální aktvitita na ostrově Panglao, protože tu jsou pěkná místa na potápění.

Potápěčské centrum BaywatchZdroj: moje

Snídáme na pláži z "kastrůlků", prostě není pevně stanovená nabídka, přijdete ke stánku a podíváte se, co mají navařeno v rendlících a když se vám něco líbí, tak si to dáte. Docela zábava koukat pod pokličky Smajlík :) Jdeme do Baywatche, abychom se začali učit potápět. Kluci se už loni potápět byli na jeden den, pro mne to je první seznámení. Náš kurz začíná koukáním na 5 DVDček… asi jsme byli první, kdo to zvládnul v kuse, poslední bylo nejhorší, protože to bylo takový to americký povídání, jak je PADI úžasné. Jinak výúkové materiály byly celkem v pohodě, jen trošku problém že se nějak předpokládá, že po každém části vlezete s instruktorem do bazénu a naučíte se vše, co jste viděli – sundávání masky, vyndání a znovunasazení regulátoru, dýchání od buddyho atd.

Po shlédnutí celého kurzu jsme se šli najíst opět z kastrůlků, abychom mohli pokračovat odpolední praktickou částí. Sedíme a čekáme, ale instruktor nikde. Tak nám dávají kafe a donut. Stále čekáme a pak jakože se naučíme sestavit vybavení a pokud instruktor nedorazí, tak prostě s ním až zítra. Trošku komedie ale co. Učíme se tedy jak nasadit vesu na nádrž se vzduchem, připevnění regulátoru a konečně se objevuje instruktor. Sestavené vybavení tedy můžeme využít v praxi o pár metrů vedle v bazénu. Jipí, osobně vůbec nevím co očekávat, takže bazén pro seznámení s vybavením na scuba diving mi vyhovuje.

První krůčky se scuba vybavením

Butch popisuje co a jakZdroj: moje

Navlékli jsme si neopreny, ploutve, vzali vestu s bombou a ze sedu po zádech se svalili do bazénu. Ani nevím, jak jsem se tam ocitnul, všechno v pohodě. Ploveme na hladině, všechno v pohodě a tak jdeme pod vodu. Bazén má asi tak 2 metry, na dně si klekáme a začínáme s výukou. Je dosti důležité si uvědomit, že prostě můžete v klidu dýchat pusou, prostě to jde i když jste pod vodou, jako potápěč nikdy nezadržujete dech, což tělu nemusí být jasné, když se vám dostane voda do nosu. Výhodou je tak když začínáte v bazénu, neboť pitná voda není tak nepříjemná jako slaná mořská, nejsou tu mořské proudy, jenom pár metrů na hladinu a kousíček k hraně bazénu. Na druhou stranu se na vše hodně soustředíte, což v moři vás zaujmou rybičky a pak ani nevíte o tom, že je divné že pod vodou můžete v pohodě dýchat.

Úvodní lekce pro mne byla náročná, nejvíce pak čištění masky. Není pro mne úplně snadné nezadržovat dech, když se vám oči a nos dostanou do kontaktu s vodou. Znovunasazení regulátoru pod vodou je v pohodě. Nakonec jsem vše zvládl a mám z první lekce intenzivní zážitek. Instruktor byl s námi spokojený. Máme ho jen pro sebe, což je taky hodně výhoda, protože se nám může opravdu věnovat. Došli jsme zpátky na hostel a začalo pršet.

Noční život na Alona Beach

Potřebujete pomoci? Zapamatujte si čísloZdroj: moje

Vyrelaxovali jsme se a po deštíku šli na pláž na večeři. Prošli jsme ji sem a tam a na jiném místě nežli včera si dali plátek tuňáka. Tedy spíše je to takový steak, chtějí 150PHP za 100g, každý máme čtvrt kilový pláteček s rýží. Protože jsme v podniku, kde mají happy hour o kterém jsem mluvil včera, zůstáváme posedět. Živá hudba je příjemná a za chvíli se objevují místní.

Na Filipínách a prý snad více i v Thajsku se můžete a nejspíše setkáte s lidmi typu "ladyboy". Kluka už nebaví být klukem a tak za pomoci peněz a moderní medicíny změní pohlaví. Někdy není lehké je poznat, ale s těmi, co si k nám přisedli byla sranda. Zajímavý cestovatelský zážitek, který se nejlépe sdílí s těmi, co už podobnou zkušenost mají.

Podnik má tak asi v půl jedenácté zavíračku a tak jdeme zkoumat, kde to tu žije, ale ono to jaksi moc extra nežije. Turistů je tu pomálu a kam se chodí bavit místní je otázkou. Sedáme se do "Helmut's place" a zjišťujeme, co říká cedule o "Alien's place", kam jezdí odsud zadarmo minibusík. Dnes už je asi trochu pozdě, ale zítra bychom to měli prozkoumat. Vedle sedí nějaký postarší Amík a je sranda ho pozorovat v interakci s místními slečnami. Dokonce jim čte z ruky Smajlík :D Nevím, zda jsem to zmínil, ale Filipíny jsou hodně navázány na USA a potkáte tu hodně jejich turistů. Další neuvěřitelně početnou skupinou turistů tvoří Korejci. Mají to tu v Asii blízko a na cestování mají peníze.

Podobně jako v Malaysii ani na Filipínách nemají integrovaný záchranný systém, takže na vše existují dlouhá čísla. Ne moc ideální pro turisty, protože když je neznáte, tak to nevymyslíte.

Poslední úprava provedena 17. 9. 2012, zhlédnuto: 862-krát.
Celkem 743 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Alona Beach, Borneo, Cestování, Potápění
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):