Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Asie den 4 – z Bruneje do Miri

Abychom se dostali do národního parku Gunung Mulu, čeká nás dnes přesun do Miri v Malaysii. Opouštíme tedy Brunei a dostaneme zase razítka do pasu.

Poslední chvilky v Brunei

BruneiZdroj: moje

Vstáváme ráno po osmé hodině a balíme věci. Voda v řece za těch pár hodin opadla o metr, počasí má náběh na slunečný den. Ke snídani je vejce, párky a opečený brambor. Loučíme se s Eco Village a jedeme zpátky do Bangaru na speedboat. Odjíždí jedna za druhou, všechny směr BSB, ale žádná není naše. Tak se ptám průvodce a on že tu jsou dvě společnosti a naše loď je od té druhé. Nasedáme do větší lodi než jako jsme přijeli, je nás tam asi 30 z toho asi 20 nějakých turistů z Filipín či co. Lodička si to po proudu celkem smaží, když se přejíždí vlny tak se to solidně houpe a v zákrutech to řidič celkem nakládní, takže se turisti strachují o svůj život a je sranda je pozorovat. My jsme sice taky turisti, ale jízdu si užíváme než že bychom se ji báli.

Vylezeme z lodi a zjišťujeme, že je tu pekělně teplo oproti lesu odkud jsme právě přijeli. Zamíříme s naším průvodcem do kanceláře, kde si necháváme tašky a jdeme najít místo, kde bychom se za zbytek peněz mohli najíst. Po pár krocích nacházíme jídelnu a po chvilce hledání i dostatečně levné jídlo Smajlík :D Platíme každý 2 BND za rýži, tofu a omáčku. Jako za ty peníze super deal a najedli jsme se. Autobusová společnost nějak dělá zmatky zda autobus jede v 1 nebo o půl druhé, tak tam nakonec raději naklušeme na tu jednu. Loučíme se s Nazrim, který nám děkuje za využití Borneo Guide a jak to bylo super. Autobus to Miri je plně klimatizovaný, takže mikina a dlouhé kalhoty jsou standardní výbavou. Sedadla mají kompletně potažena igelitem Smajlík :D Autobus nakonec odjíždí v 1:20 a je nás 7 cestujících, řidič a týpek od dopravní společnosti co kontroluje jízdenky. V Brunei ještě stavíme ve městě "" kde pár lidí vystoupí a pár nastoupí, takže do Miri nás nyní jede asi 10. Na hranicích je prázdno, takže rychle procházíme, dostáváme razítko od Bruneje a pak Malaysie a můžeme pokračovat.

Miri

Zahrada v MiriZdroj: moje

Miri má asi 300 tisíc lidí a celkem je to rozlezlé město. Na autobusovém nádraží, kam jsme dorazili okolo páté, po chvilce bloudění a několika dotazech kolemjdoucích nacházíme zastávku místní autobusové dopravy. Jízdenka prý stojí 1,6 ringoše, ale jízdní řády tu nejsou, takže čekáme a čekáme. Po asi 15 minutách před zastávku zacouvá černé BMW x5 a paní se nás ptá, kam máme namířeno. Pomocí vytištěné rezervace a mapy ji ukazujeme náš Dillenia Guesthouse a paní na to, že nás hodí. Tak jako tohle je fakt luxus! Po cestě ji krátce říkáme odkud jsme, jak cestujeme a ptáme se co tu stojí za vidění. Ona tu pracuje už 11 let a prý tu jako nic zajímavého není Smajlík :D No, ještěže to bereme jen jako přestupní stanici.

Majitelka nám popisuje kde co je a zároveň pro nás rezervuje na další den taxi, protože bus jezdí hrozně. Očividně se velmi vyzná v okolním cestování, což se nám hodí. Jsme tři, ale platíme si čtyřlůžák, protože v době bookování levnější varianta volná nebyla. Není divu, je to v centru, příjemné a čisté prostředí a super majitelka. Platíme 33 ringošů za noc a jdeme s ubytovat. Po 2 dnech se opět můžeme připojit na internet, takže krátce vyřizujeme drobné záležitostzi a před sedmou hodinou vyrážíme do města na jídlo. Nabídka je veliká, dáváme si rybu, rýži, zeleninu a čaj, každého nás to vychází na necelých 13 ringošů.

Podle mapky si to namíříme do nějakého parku, kde uděláme pár fotek a hodnotíme architektonické zpracování. Nedaleko hostelu (asi tak 20m) má týpek bar a vodnice, ale žádná není zrovna volná, tak se jdeme projít a narážíme na živý koncert v jednom baru. Tož jako zpěvačky jsou pěkný, ono obecně Majalsianky tu vypadaj celkem fajn. Nevím, zda mi po Bruneji jako kleslo měřítko, ale jsou prostě hezký. Vracíme se zpátky do baru, kde pro nás majitel už vodnici má a po dohodě nám místo vody dává kondenzované mléko! Je to asi trochu namíchané s vodou, ale jako očividně se vyzná a barvitě popisuje co a jak a kluci si nemohou šíšu vynachválit. Je to přes to mléko takové jemné. Hezký závěr večera, následující den nás čeká přesun do národního parku Gunung Mulu.

Poslední úprava provedena 4. 9. 2012, zhlédnuto: 809-krát.
Celkem 685 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Borneo, Cestování
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):