Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Zoner Photo Studio 11 – Program na úpravu fotek

Zoner vydal novou verzi programu Zoner Photo Studio, který velice často používám. Taková malá recenze novinek v programu a pocity z funkčnosti.

Jsem velký fanda fotografování a jako majitel digitální zrcadlovky nesoucí označení Nikon D80 potřebuji výkonný nástroj pro úpravu velkého množství fotek. Software od společnosti Zoner znám velice dlouho, ve škle jsme se v Zoner Callisto učili pracovat s vektorovou grafikou. Zoner Photo Studio 9 jsem obdržel jako plnou verzi na CD u časopisu Computer. Následně jsem se dostal i k verzi Zoner Photo Studio 10. Photo Studio mi vyhovuje především v jednoduchosti, české lokalizaci a uživatelské přívětivosti. Myslím, že to jsou obrovská plus proti nejznámějšímu konkurenčnímu kolosu Adobe Photoshop. Jelikož se nepovažuji za profesionála, nepotřebuji další nástroje, ikdyž vrstvy občas chybí Smajlík :) V poslední době však nejčastější úprava fotek spočívá v ořezu, upravení expozice, barev a drobné retuši. To zvládá Zoner Photo Studio. Více než bravurně a především rychle. Další pro mne občas využívaným nástrojem je tvorba panoramat či HDR fotografií, což je po doinstalování a nastavení doplňku opět velmi snadné.

Zoner PhotoStudio 11 Professional a Home

Produkt Zoner Photo Studio nabízí 2 verze. Pro zkušené a náročné uživatele je tu Zoner PhotoStudio 11 Professional a pro začátečníky a nenáročné uživatele je k dispozici levnější Zoner PhotoStudio 11 Home. Verze home je ochuzena o několik efektů a nástrojů, z nichž většinu nepoužije ani profesionál. Je pravda, že např. nástroje na korekci fotografií způsobené objektivem mohou chybět, nicméně pokud je někdo majitelem digitální zrcadlovky, automaticky sáhne po verzi professional. Verze Home je vytvořena především pro jednoduchost a rychlé úpravy, pokud možno na jedno kliknutí. Uživatel tak nemusí znát podrobnosti, ani být blíže obeznámen s problematikou úprav fotografií, kde to je potřeba, je k dipozici průvodce a nápověda.

Co je nového ve verzi Zoner PhotoStudio 11

Oproti verzi 10 přibylo množství funkcí, ty současné byly vylepšeny, především zpracování obrazu a z uživatelského hlediska je jedná o komfortní update. Práce s aplikací je rychlejší a vzhled modernější. Ikonky a menu jsou na místech, kde jste zvyklí, v ostatních programech, tedy není problém za několik málo minut začít upravovat fotky i pro úplného zelenáče s tímto programem. Zde bych zmínil funkce automatického vylepšení. Program automaticky upraví barvy tak, aby fotka byla mnohem lépe vyvážena. Podobné je to s funkcí redukce červených očí, nyní stačí vybrat na nástroj a pak terčíkem na oko a je hotovo! Zajímavou funkcí je deformace obrazu, díky které můžete vytvářet vskutku umělecké kousky. Moje oblíbená a nejčastěji používaná funkce ořez prodělala také několik změn, z nichž je praktické přichycení ke mřížce či nastavení zatemnění ořezávané oblasti. Nově jsou také např. implementovány dočasné vrstvy a praktická je také práce s GPS souřadnicemi a spolupráce s formáty pro GoogleEarth.
Podrobný popis funkcí najdete nejen na stránkách Zoner.cz, ale zajímavá je i tato recenze.

Podporované operační systémy:Windows Vista/XP/2000; minimální požadavky na systém: Pentium 300 MHz, 256 MB RAM, rozlišení 1 024 × 768 HiColor.

Pro upřesnění bych ještě uvedl, že se společností Zoner nemám žádné vazby a tento článeček je psán naprosto neutrálně. Vznikl za účelem rozšíření obzorů fotografů, kteří o tomto software neslyšeli, či denně nesledují novinky a nové verze.

Zoner Photo Studio 11 Professional ke stažení zdarma

Koncem září 2009 vyšla nová verze, více v článku Zoner Photo Studio 12 – nová verze je tu.

Poslední úprava provedena 8. 10. 2009, zhlédnuto: 1425-krát.
Celkem 510 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Fotografování, Recenze, Tipy a triky
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):