Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Zoner Photo Studio 12 – nová verze je tu

Po roce tu máme další verzi programu na úpravu fotografií. Můžete začít stahovat, pojďme se ovšem společně podívat, co nového pro nás Zoner Photo Studio ve verzi 12 připravil. Novinek je hodně, především ve verzi Professional, jenž je určena pro náročné fotografy, kteří si na úpravě fotek potrpí.

Zoner Photo Studio 12Zdroj: zoner.cz
Před rokem jsem o tomto programu určenému fotografům psal v článku Zoner Photo Studio 11 – Program na úpravu fotek. Nyní na nás opět čeká nová verze, stejně jako předchozí roky. Podzim je krásné období na focení alejí, krajiny a obecně přírody, neboť svět okolo nás hraje všemi barvami. Pojďme se tedy podívat na nový prográmek, který nám pomáhá vytvářet ještě krásnější a působivější fotografie.

Zoner Photo Studio 12 nabízí opoti předchozí verzi Zoner Photo Studio 11 řadu vylepšení a to jak ve verzi professional, tak ve verzi home. Jelikož se kompletní seznam vylepšení každý rok změní, dovolil jsem si ze stránek www.zoner.cz udělat export do formátu pdf – Rozdíly v edicích Professional a Home ve verzi 12.

Co přináší nová verze Zoner Photo Studio 12

Nejvíce se oproti předchozí verzi změnilo pracovní prostředí – průzkumník, editor i prohlížeč se nově přepínají pomocí záložek, což osobně, považuji za obrovské plus, stejně tak jako celou změnu prostředí do modernějšího a uživatelsky více přívětivějšího vzhledu. Mezi záložkami je také RAW. Jak je vidno, Zoner se na tento formát, který možnosti digitální fotografie znásobuje, zaměřil. Je to vidět i na množství funkcí, které Zoner pro tento formát připravil a implementoval do svého typicky prouživatelsky zaměřeného pracovního prostředí.

Pracovní prostředí Zoner Photo Studio 12
Pracovní prostředí Zoner Photo Studio 12, Zdroj: moje

Formát RAW a optimalizace

Zoner formátu RAW věnuje část svých vylepšení, především v dávkovém zpracování, lepší je také spolupráce programu s vícejádrovými procesory, které jsou dnes ve většině počítačů. Více možností a funkcí na samostatné záložce RAW jsou jasným důkazem. Je pravda, že tyto funkce nevyužije každý, ovšem Photo Studio tak stále více šlape na paty konkurenci. Pro práci s Nikonem, budete nejspíše potřebovat Adobe DNG Converter

Zpracování velkého množství fotek

Zoner Photo Studio se již od svých prvních verzí zaměřoval na jednoduchost a efektivost. Zpracování stovky fotek z dovolené, společenské akce, či procházky tak lze velice urychlit. Nově přibyl Katalog, který virtuálně uspořádá vaše fotografie dle data pořízení, aby jejich prohlížení bylo snažší. Virtuálně proto, že soubory zůstanou tam, kde jsou.

Panoráma

Oblíbená funkce na tvoření panorámat z více fotek rychlostí několika kliků se dočkala vylepšení především v nalepování fotografií, takže ruční korekce je opět nutna ještě v méně případech, nežli doposud.

Transformace výřezů a Efekty

Zoner ve verzi 11 umožňuje používat dočasné vrstvy a ve verzi 12 jde zase o kousek dál. Je možno vkládat výřezy z jednoho obrázku do druhého, otáček a provádět transformace výřezů, včetně vložení stínu. Ideální na různé koláže a umělecké fotky – kombinace např. zábavné a vážné, či detailu a celku.

Přibyly také nové efekty jako posun barev, měkká kresba či puzzle

Závěr a porovnání s konkurencí

Jsem velmi mile překvapen, kam se nová verze posunula. Photo Studio 12 Professional stahuj zde. Koupit plnou verzi lze za 1999Kč, upgrade ze Zoner Photo Studio 11 Professional stojí 799Kč vč. DPH. Více informací o cenách a vlastnostech produktu Zoner Photo Studio naleznete na stránkách www.zoner.cz.

A co konkurence od Adobe? Srovnávat Photo Studio s Adobe Photoshop CS4, nemá smysl, cenově i diametrálně se jedná o různé produkty. Velmi dobré ohlasy však slyším na softík Adobe Photoshop Elements 8 (více info, který lze koupit za podobnou cenu jako Zoner Photo Studio 12 Professional. Porovnání starších verzí je např. zde

Ke stažení

Poslední úprava provedena 9. 10. 2009, zhlédnuto: 1224-krát.
Celkem 529 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Fotografování, Recenze
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):