Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Synchronizace Google Calendar a Windows Mobile

Na svém mobilním telefonu značky HTC mi běží Windows Mobile. Velice rád při práci na počítači používám Google Calendar a rád bych jej měl i v mobilu a naopak. Hledám tedy software, který bude umět synchronizovat kalendář v mobilu s Google Calendar. Narazil jsem na spoustu softwaru, vybrat ten nejvhodnější ovšem není lehké

Synchronizace Windows Mobile s PC

SynchronizaceZdroj: moje
Ať už jsem na mobilním telefonu, kde mi běží Windows Mobile Professional 6.1 používal klasický kalendář, ThumbCal nebo Pocket Informant (který je špičkou v PIM), vždy jsem potřeboval nějakým způsobem přenést data do počítače. Synchronizace s PC je vyřešená pouze s kalendářem v Office Outlook přes ActiveSync či Windows Mobile Device Center (ve Windows 7). Velice jsem si zvykl na kalendář od Google, ve kterém mám jednak školní rozvrh, ale také zajímavé přednášky a osobní plány. Synchronizace s Google Calendar je tedy pro mne klíčová. Potřebuji spolehlivou obousměrnou synchronizaci mezi Google Calendar a kalendářem v PDA.

Microsoft Windows Mobile a Windows Live

Ačkoli tento článek pojednává o synchronizaci s Google Kalendářem, začal bych krátkou zmínkou o konkurenci. Microsoft nabízí podobné aplikace jako Google a jednou z nich je i on-line kalendář. Nedá se ovšem synchronizovat přes Microsoft Exchange Server ani jinak a tak musíme i na synchronizaci s Microsoft Office Outlookem použít nějaký další software. Celkem mne to zarazilo, jde o produkty Microsoft a doufal bych, že tak vzájemná propojenost přeci jen bude existovat, ale ona neexistuje.

Google Calendar a Google Sync (gSync)

gSyncZdroj:
Google již celkem dlouho na svých stránkách Google Sync prezentuje možnost synchronizace kalendáře, e-mailu a kontaktů přes jeho server. Tato možnost mi půl roku nefungovala a tak jsem postupně zkoušel jednotlivé programy, pak opět hledal a zkusil něco dalšího. Dnešní článek měl být takovou recenzí na tyto sychronizační programy mezi Windows Mobile a Google Calendar. Ovšem včera se mi kalendář bez problémů sychronizoval, takže se zdá, že svítá na lepší časy. Problém je ovšem v tom, že pro synchronizace s Microsoft Windows Mobile umožňuje podporu pouze jednoho a to hlavního kalendáře. Synchronizace Google Calendar s PDA přes Microsoft ActiveSync tedy funguje velice dobře, i když zde chybí práce s více kalendáři.

iPhone sem, iPhone tam

Stále více zjišťuji, že vše lépe funguje a více se vyvíjí pro iPhone. Google Sync umožňuje synchronizovat až 5 kalendářů přes Microsoft Exchange server a svůj účet můžete přidat přímo. Podobně jsou na tom základní jednoduché programy, pro Windows Mobile naleznu spíše drahý a propracovaný software. Většina softwaru, který je vyvíjen pro Windows Mobile, je následně uveden také ve verzi pro iPhone (výjimkou snad stále ještě OziExplorer), naopak to ovšem nefunguje. Trochu mi to připomíná Linux a Microsoft, tedy dvě platformy a programy se musí udělat pro tu či onu zvlášť.

Synchronizace s Google Calendar zdarma

Při hledání vhodného software jsem se zaměřil na cenu, možnosti synchronizace a kvalitu synchronizace. Ideálně free program, 1 kalendář stačí a správná funkčnost – když něco smažu, tak po synchronizace se to smaže na druhém místě, při vytvoření či editaci totéž. Prioritou je záznam v mobilu. Postupně jsem narazil na následující programy, které pokud jsou v placené, pak jsou i ve free verzi (omezená funkčnost). Dnes se podíváme na : ActiveGcSync, GooSync (ten už jen placený a synchronizace jde přes jejich server), OggSync, SyncMyCal Mobile, gCalSync, GMobileSync, Nuevasync

Srovnání synchronizačních programů zdarma

funkce ActiveGcSync OggSync SyncMyCal gCalSync GMobileSync Nuevasync
Software Ano Ano Anol Java Ano ActiveSync
Synchronizace server Google server Google server Google server Google server Google server Nuevasync
Plánování synchronizace ano placená ? ne ne
více kalendářů ano placená Ano ne Ano Až 11 (v mobilu jako jeden)
opakovaná událost ActiveGcSync ano, včetně výjimek ano gCalSync ano (v testu to šlo pouze cal->mobil)
synchronizace do minulosti ne možnost nastavit ano možno nastavit možno nastavit
syn. do budoucnosti ano možnost nastavit max. 3 dny možno nastavit možno nastavit
testy jednoduchých událostí
new mobil->new cal ok ok (pozor na kategorii) ok ok ok Nuevasync
new mobil<-new cal ok ok ok ok ok Nuevasync
edit mobil->edit cal neslo ok ok ne ok (někdy) Nuevasync
edit mobil<-edit cal ok ok ok ok ok Nuevasync
del mobil->del cal ok ok ok ne ok Nuevasync
del mobil<-del cal ok ok ok okc ok Nuevasync

GMobileSync

Z webového kalendáře do mobilu to stahuje parádně, opačným směrem je to problematické. Pokud něco načte, tak je to v pořádku, události skutečně sesynchronizuje se všemi parametry.

OggSync

Ogg SyncZdroj:
Musí se dávat pozor na kategorie, jinak to program nepozná, dále má problém se synchronizací změn v upozornění na události. Program mi v minulé verzi moc nefungoval, nyní se zdá, že je vše v pořádku, až na malé nedostatky. OggSync patří asi mezi nejznámější programy na synchronizaci, což je způsobeno jednak jednoduchým pracovním prostředím a jednak dostatečnou funkčností ve free verzi.

gCalSync

Taková hodně nouzovka,ovšem funguje to přes Javu, takže multiplatformní i pro starší mobily. Nicméně synchronizace nefunguje tak jak má ani u těch základních operací. Program je opensource, takže můžete opravit chybičky Smajlík :)

SyncMyCal Mobile

SyncMyCal MobileZdroj:
Nabízí dobré nastavení, výběr kalendáře pro synchronizaci, umí pracovat s kategoriemi. Synchronizace upozornění je problém jako u OggSync. Používal jsem jej, neboť fungoval velice dobře i s více kalendáři, nicméně synchronizace pouze na 3 dny dopředu je často nanic.

ActiveGcSync

Tento prográmek jsem našel až v době, kdy mi začal fungovat Google Sync přes Microsoft Exchange Server, takže jsem jej jako jediný nepoužíval dříve delší dobu. Má opravdu dobré možnosti nastavení a vypadá, že bude toho hodně umět. Synchronizace vždy trvala nejdéle a synchronizoval mi pouze jeden kalendář (dle logu v programu stahoval i druhý, ale nedokázal jsem to zobrazit). možnost synchronizace události minulé mi trochu chybí, ale jinak funguje celkem dobře.

Nuevasync

NuevaSyncZdroj:
Ukázka synchronizace přes třetí stranu pomocí Microsoft ActiveSync. Výborně načte až 11 kalendářů. V mobilu je vidíte jako jeden, ovšem když událost upravíte, upraví se na Google Calendar v tom správném. Pokud si zaplatíte, můžete s kalendáři pracovat pomocí kategorií, tedy v plném komfortu.

GooSync

GooSyncZdroj:
GooSync je velice dobrý prográmek, sám jsem ho i využíval. Přešel ovšem na placenou verzi a zkušební je omezena časově. Synchronizace probíhá rovněž přes server společnosti GooSync. Uvádím je zde proto, aby sbírka byla kompletní a na program rád vzpomínám. Jelikož ovšem nyní velice dobře funguje gSync, není co řešit.

Screenshoty synchronizačních programů pro Google Calendar

GMobileSync a ActiveGcSync

GMobileSyncZdroj: moje
ActiveGcSyncZdroj: moje

OggSync a SyncMyCal Mobile

OggSyncZdroj: moje
SyncMyCal MobileZdroj: moje

gCalSync a ActiveSync (např. u Nuevasync, gSync)

gCalSyncZdroj: moje
ActiveSyncZdroj: moje
Poslední úprava provedena 12. 3. 2010, zhlédnuto: 4657-krát.
Celkem 876 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Efektivita práce, organizace času, počítač, Recenze, Tipy a triky, Windows 7
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):