Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Western Digital 500GB My Book Essential 2

Koupil jsem si nový externí HDD od WD. Holt, 40GB míst na notebooku není moc, na práci mi to stačí, ovšem na zálohu mých fotek a práce to zkrátka není. Kamarád mi jej dovezl dříve než jsem čekal, takže záloha mohla začít, pro vás jsem si připravil takovou malou recenzi.

O koupi extrerního zařízení jsem přemýšlel již delší dobu, odhodlal jsem se k tomu až teď, měl jsem totiž zatím možnost svá data zálohovat na externí disk Seagate o kapacitě 320 GB, který byl doma. Jak jsem již řekl, 40GB prostoru na OS, programy a osobní věci mi stačí. Jelikož však fotím digitální zrcadlovkou Nikon D80 a to do bezztrátového formátu RAW, objem dat se neustále zvyšoval. Nehledě na občasnou práci s videem.

Když jsem si vybral výrobce a model, jal jsem se hledat nejnižší cenu, pokud možno v mém okolí či Praha nebo Brno. Osobním odběrem se totiž dá ušetřit velmi drahé poštovné. Zvolil jsem CZC, kde byla cena kousek pod 2300 vč. DPH (czc.cz). Netrpělivě jsem očkával krabičku abych měl kam přemístit svá data. Dorazila dříve, než jsem čekal, takže jsem odložil další záležitosti a pustil se do rozbalování. Jak si vybrat externí pamět pro svá data?

Rozbalení a první dojmy

Nerozbalená krabička
Nerozbalená krabička, Zdroj: moje

Na krabičce byl igelit, ten šel snadno pryč, otevření bylo jednoduché. Připohledu dovnitř bylo vidět ochrannou bílou samolepku. Následně byl v krabici ještě jeden ochranný prvek proti krádeži v obchodech.

Pohled do krabičky, jakpak nám HDD ukryli?
Pohled do krabičky, jakpak nám HDD ukryli?, Zdroj: moje

Jak je vidět vše bylo pěkně zakryto v plastu, který svým tvarováním tlumí otřesy a nárazy.

Co všechno se v zelené krabičce skrývá
Co všechno se v zelené krabičce skrývá, Zdroj: moje

Obsah se sestával z plastové krabičky s HDD zabalené v zataveném antistatickém pytlíku, dále návod, USB kabel a adaptér do zásuvky. Vše zabaleno a pěkně srovnáno.

Adaptér do zásuvky na 230V
Adaptér do zásuvky na 230V, Zdroj: moje

Zaujal mne systém na adaptéru. Chytré a praktické řešení, jak odstranit problém s různými tvary zásuvek prostě vyměníte přímo koncovku adaptéru. Jak je vidět, v balení máme jednu pro evropskou a druhou anglickou, ještě to chce americkou. Adaptér lze připojit na napětí 100-240V, výstup 12V a 2A, takže HDD si asi něco málo veme Smajlík :D.

Konektor USB a napájení
Konektor USB a napájení, Zdroj: moje

Jediné konektory na krabičce. Je vidět děrování, které je po třech stranách obalu, slouží k chlazení. Disk se připojuje klasickým USB kablíkem.

Disk se mi zpracováním líbí, lesklý povrch je designově moderní, prakticky však nepraktický. Jsou na něm vidět otisky prstů a prach, osobně bych tedy preferoval matný povrch. Černá barva je konzervativní, žádné barevné výstřelky se nekonají. Adaptér do zásuvky má praktickou výměnou koncovku, osobně ale tento typ, kdy adaptér je přímo na zásuvce nemám moc rád, je ale pravda,m že je to skladnější.

Připojení k počítači

Disk mi na stole vibruje, tak jsem si pod něj dal tenký molitánek a tím se i ztišil. Nyní je jeho běh téměř neslyšitelný, slyšet jsou pouze hlavičky. Jelikož kolem nemám žádný další zdroj hluku, je mi to trochu nepříjemné, ale rychle jsem si zvykl. Po připojení ukazuje 465,76GB. Je na něm nahrán samospouštěcí software pro instalaci. Toto bych preferoval mít i na nějkém CD pro zálohu. Není zde ale nic extra důležitého. Jedná se o trial verze software Memeo, dále software společnosti Google. Užitečný může být diagnostický software WD, který umí také zobrazit aktuální S.M.A.R.T. informace. Líbí se mi světelná signalizace stavu disku. Svítí-li celý proužek, disk je připojen do zásuvky. Pokud bliká (svítí v krátkých intervalech polovina proužku), disk pracuje.

Rychlost přenosu

Pracuji-li na notebooku HP nx6125, který je postaven na čipsetu ATI Xpress 200, HDD FUJITSU 2MB, 4200ot. je přenosová rychlost u velkých souborů nic moc.

Poslední úprava provedena 7. 7. 2008, zhlédnuto: 1799-krát.
Celkem 544 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Efektivita práce, počítač, Recenze
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):