Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Muž ve stínu (The Ghost writer) – zajímavý film

Po delší době jdu opět do kina. Jde více méně o náhodu, film „Muž ve stínu“ vybrali spolužáci v rámci Francouzského filmového festivalu. Dle hodnocení jde o kvalitu, tak jsem zvědav, co z toho vyleze. Obsazení i režie špičková.

Muž ve stínu (The ghost writer)

Muž ve stínuZdroj:
Přináším krátký pohled na celkem zajímavý film. Budu stručný. Ač jsem chtěl psát více o ekonomii, spíše píšu o filmech. Smajlík :D Muže ve stínu režíroval Roman Polanski, v hlavních rolích se představil Ewan McGregor jako spisovatel (jeho jméno není za celou dobu zmíněno), Pierce Brosnan v roli britského ex-premiéra Adama Langa, Olivia Williams jako jeho žena Ruth a další (třeba ze Sexu ve městě známá Kim Cattrall). V roce 2010 natočený thriller přináší 128minut dlouhou podívanou. Ač by se děj měl odehrávat především na ostrovech patřících USA, natočen je v Evropě. Příběh je propleten záhadami, na které spisovatel postupně přichází. Ať co se smrti jeho předchůdce Mike McAry týče, tak života premiéra Adama Langa a jeho ženy Ruth. Zanedlouho is tak „duch“ uvědomí, že se zapletl do politických bojů, kdy se v pozadí skrývají tajemství, jejichž znalost ohrožuje na životě. Prostředí ještě více podtrhuje náladu celého snímku, kdy nevíte, kdo na jaké straně stojí a komu lze věřit. Ukáže se, že Mike skutečně věděl příliš mnoho na to, aby mohl mlčet?

13. Festival francouzského filmuZdroj:
Jak již bylo řečeno, Muž ve stínu jsem viděl v rámci třináctého ročníku Festivalu francouzského filmu. Film nebyl francouzsky, ale je pravda, že byl natáčen také ve Francii. Na ČSFD má film hodnocení 75%. Co se zpracování týče, tak nemám skutečně co vytknout, Polanksi je borec. Atmosféra, dynamika, nálada vás do filmu vtáhne. Jedinou slabinu bych viděl ve scénáři. Jedná se o politiku a minulost premiéra a osob okolo něj. Pokud by informace, které náš „duch“ našel na internetu skutečně byli, vyšťourali by to jistě i ostatní. Ale budiž, technické záležitosti nechme stranou. Trochu mne překvapil konec, čekal jsem nějaké zakončení, přišlo překvapení, napětí a on to nechal vyšumět a useknout. To opravdu muselo takhle skončit? Trochu škoda na tak povedený snímek.

Co mne trochu dostalo, když jsem přišel z kina, zkusil jsem si vyhledat The ghost writer dowload (Muž ve stíhnu ke stažení). Našel jsem ihned několik odkazů na fileservery jako rapidshare a hotfile. Nešlo o žádný kinorip, či dokonce DVDrip. Ale pěkně HD kvalitu. U takhle povedeného filmu bych nástup do volného prodeje očekával až po delší době.

Ghost writer – trailer

Ghost writer – náhledy

Ghostwriter Ewan McGregor
Ghostwriter Ewan McGregor, Zdroj:
Pierce Brosnan jako britský ex-premiér Adam Lang
Pierce Brosnan jako britský ex-premiér Adam Lang, Zdroj:
Olivia Williams – Ruth
Olivia Williams – Ruth, Zdroj:
Poslední úprava provedena 29. 11. 2010, zhlédnuto: 1198-krát.
Celkem 369 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:drama, Film, Kultura, Recenze, Zábava
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):