Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Vydělávám svůj první milion korun – co s ním?

Českým internetem hýbe řetěžovka s názvem „Co bych udělal s milionem korun“. Představa je jednoduchá - vyhraji 1 milion a co teď s těmi penězi? Tato řetězovka mne zaujala, proto, ikdyž mne nikdo nepozval, píši svoje plány.

Balík penězZdroj:
Ačkoliv většina blogařů píše na téma „Kdyby“, já jsem se rozhodl popsat, co udělám až ho budu mít. Zaobíráme se tak otázkou, co by se stalo, kdyby jsem náhodou vyhrál balík peněz. Můj důvod pozměnění tématu je jasný – mám rád cíle, mám rád plány a jasnou představu o tom, jak svých cílů dosáhnout, co pro to udělat. První je stanovení hranice, časového bodu, kdy ten svůj první milion korun vydělám. Zde je největší problém v tom, že většinu peněz, které vydělám, utratím či investuji. V dnešní době je totiž spousta možností, kam s penězi a to nejen co se koníčků a zálib týče, ale také investic. Jelikož mám rád focení a jízdu na motorce, putuje spousta financí o koženého oblečení, které zvyšuje moji bezpečnost, ale také požitek z jízdy; fotovybavení je záležitost, která se dá vždy obohatit o nějaký nový objektiv či filtr a částky jsou zde spíše v řádů tisíců než destikorun.

Jelikož píši blog, pohybuji se aktivně v prostředí internetu. Zajímá mne internetové podnikání, takže se blížím k tomu, že část financí putuje do nákupu výpočetní techniky a kromě toho také toho nehmotného duševního vlastnictví na internetu. I zde se pohybujeme v řádech stovek a tisíců korun. Jak je vidět, výdajů je dosti, příjmů je ale dle zákona schválnosti vždy méně, takže se musíme uskromnit.

Vydělávám svůj milion

Konec rozjímání, nyní zpět k tématu. Jak jsem již řekl, pracuji na tom, abych měl jasné cíle a cesty jak těchto cílů dosáhnout. K dosažení velké části z nich jsou potřeba peníze a ty je tedy třeba vydělat. Způsobů, jak vydělávat je několik, já jsem se také neomezil jen na jeden. Využívám zejména brigády, své internetové projekty a své znalosti matematiky a cizích jazyků. O tom, jak a kde se dá vydělávat na internetu již píši a brzo spustím internetový projekt, kde se o mých zkušenostech budete moci informovat a nějakou tu korunu si díky mým radám také přivydělat. Zmínil jsem se také, že investuji. Forma investice závisí také na tom, za jak dlouho bych rád měl své investované peníze připraveny k dalšímu použití.

Milion máme, co si pořídit?

Kupičku jsme tedy postupně zvětšovali tak, aby stále rostla a nyní dosáhla požadované velikosti. Já mám dokonale jasno, co se svým prvním milionem udělám – opět jej investuji. Jelikož to ale bude balík peněz, investuji jej po částech a ta největší část půjde do bydlení. Další menší části půjdou na finanční trh, aby jsem si pomalu začal tvořit rezervu na horší časy bez výdělku – na penzi a tak i spokojené prožití stáří.

Rada pro vás

O tom, jak správně zacházet s penězi, se dovídám na nejrůznějších školeních společnosti Partners a. s., začínám totiž pracovat jako osobní finančník. To jest člověk, který vám, dle vašich přání a cílů, sestaví takový finanční plán, který vám umožní vašich cílů dosáhnout. Máte-li jakékoli otázky, napište mi, domluvíme se na schůzce a uvidíte, co vám mohu nabídnout.

Poslední úprava provedena 16. 9. 2008, zhlédnuto: 1593-krát.
Celkem 478 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Cestování, Fotografování, Motorky, Peníze, Programování
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (1):
Maradik (7. 6. 2009 @ 15:34)
Tak já bbych ho uložil do banky,než hned utratil