Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Motorkář Ondřej Lelek tragicky zemřel

Dnešní den se tragicky zapsal do české motocyklové historie. U Panenského Týnce dnes při nehodě s dodávkou zemřel bývalý motocyklový závodník, v současnosti jeden z předních instruktorů motoškoly.Jakožto sám motorkář mne celé dění zajímá a hledám informace kde se dá. Ve večerních zprávách (pouze na TV Nova) se informace o tragické nehodě tohoto Pana Motorkáře objevila a tak jsem se vydal na internet hledat podrobnosti. Na diskuzích se rozjely vášivé debaty o tom, kdo za to může, jací jsou motorkáři debilové apod., ale také reakce těch, které celá věc zaskočila a vyjadřují svůj smutek a upřímnou soustrast celé rodině.

Jak se nehoda odehrála

Místo nehodyZdroj:
Z prvních informací od policie ČR „Řidič nákladního vozidla má nepochybně vinu na dopravní nehodě, protože přejel dvě plné čáry. Sedmačtyřicetiletý motocyklista z Prahy, který jel za ním, již nestačil na jeho manévr včas zareagovat. Po dobu vyšetřování nehody byl uzavřen jeden jízdní pruh. Přesná příčina nehody a její zavinění jsou předmětem dalšího šetření. Vyšetřovatel zjišťuje, zda i motocyklista má na nehodě spoluvinu. Zvažujeme přizvání soudního znalce.“ uvedla tisková mluvčí lounských policistů Jaromíra Střelcová. Dle tn.cz řidič dodávky, odbočoval přes dvě plné čáry, aby si zkrátil cestu. Motorkář za ním už nestihl dobrzdit a přes veškerou snahu se mu vyhnout z leva, do dodávky narazil a na místě zemřel.

Něco málo o Ondrovi

Ondřej LelekZdroj:
Ondřej Lelek patří mezi naše nejúspěšnější závodníky, největším úspěchem jeho kariéry bylo 4. místo na Mistrovství Evrop Superbiků v roce 1998. Závodům se věnoval 17 let, stal se několikanásobným vicemistrem České republiky, účastnil se i mistrovství světa. V dubnu 2000 společně s Michalem Bursou a Jindřichem Hudečkem členem historicky prvního českého týmu, který startoval ve vytrvalostním motocyklovém závodě na 24 hodin v Le Mans. Svá poslední léta zasvětil výuce a podpoře motocyklů u nás, především na poli bezpečnsoti. Spolupracoval s Ministerstvem vnitra a společně s dalšími vydali 2 výuková DVD. Působil jako instruktor v brněnské motoškole, kde vyučoval především bezpečnou jízdu na motorce a jízdu na okruhu. Své mnohaleté obrovské zkušenosti předával mladším a jistě tím zachránil již mnoho lidských životů.

Poslední rozloučení s Ondrou

V pátek, 18. července ve 14:00 ve velké obřadní síni v Praze Strašnicích proběhlo poslední rozloučení s Ondřejem Lelkem. Na pohřbu se sešli nejenom jeho blízcí a přátelé, ale také několik stovek široké motorkářské veřejnosti. Jeho poslední cestu doprovázela hudba skupiny Queen, Hapky a Lucie Bílé.

Dvě kola za Ondru

Ondřej LelekZdroj:
V sobotu, 19. července ve 13:30 v Brně na okruhu byl naplánován sraz pro ty, kteří Ondřeje znali. Organizace byla trochu chaotická, ale oto více spontánní a to jistě přidalo na výrazu toho, že se nejedná o nic oficiálního, nýbrž o vzpomínku lidí, kteří si jej vážili. Poté, co objeli dvě kola na okruhu, na připraveném místě v paddocku položili květiny a zapálili svíce. Mnozí se pak sjeli na místě nehody, kde stále ležely polámané zbytky červené motorky značky Ducati, na asfaltu vyznačená sprejem místa s brzdnou čarou. Někteří vzpomínali, jiní přemýšleli, jak se asi celá tragédie na tomto místě odehrála.

Diskutuje se všude

Jak jsem se již zmínil, na internetu se rozhořelo mnoho diskuzí nejrůznějších nálad. Nejvíce rozhádanější je na serveru tn.cz, kde se vyskytují mnohdy až velice hrubé nadávky, urážky a výhružky. Názory některých diskutujích jsou tedy opravdu šokující. Z názorů lze lidi rozdělit do několika skupin. První z nich jsou motorkáři, kteří kritizují hazardní jízdu a porušování předpisů, dále jsou zde motoristé, kteří by motorkáře stříleli a záměrně jim dělají schválnosti. Dále nejdeme motoristy, kteří si uvědomují odpovědnost a obou stranách a volají po větší osvětě a toleranci.

zdroj:
TV Nova, motorkari.cz, ČTK, bikes.cz, ČT 24
Poslední úprava provedena 21. 7. 2008, zhlédnuto: 3114-krát.
Celkem 556 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Motorky
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):