Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Mozilla Firefox, Opera nebo Internet Explorer?

Krátký článeček o webových prohlížečích. Jaký je ten nejlepší, nejvýkonnější, nejoptimálnější, nejhezčí a nejvíce uživatelsky přívětivý? Asi žádný, ale každý má své klady a zápory a internetové prohlížeče se liší také od toho, pro koho jsou určeny, každý si dneska jistě najde ten, který nejlépe splní svůj účel.

Webové prohlížeče – jaké jsou

Webové prohlížečeZdroj:
Po dlouhé době jsem se dostal k vývoji nového webu, a tak jsem se dostal opět i k Firefoxu, jinak totiž používám výhradně Operu. Firefox má však úžasné doplňky (add-ons), jenž jsou naprosto neocenitelné při vývoji stránek. Mým nejoblíbenějším je Firebug, který mi pomáhá nejen při nelézání chybiček a poblémů při práci s CSS styly, ale také parádně zobrazuje práci prohlížeče při práci s AJAXem, detailně zobrazí také odpovědi serveru. To bylo neocenitelným pomocníkem především při mých začátcích. Nainstaloval jsem si nový Firefox 3, je rychlejší než FF2, což je opravdu znát. Prošel jsem si nějaké hezké pluginy a přišel na validátor kódu, pěkná věcička. Mám rád svůj kód validní, čistý. Občas na nějakou drobnost zapomenu a validátor mi ji hezky ukáže.

Proč používám Operu?

Prohlížeč používám k tomu, k čemu byl určen, tedy k prohlížení webů. Mám rád pohlížeč, který je rychlý, umí dobře pracovat s RSS kanály, pamatuje si otevřené záložky a mohu rychle vyhledávat se svých oblíbených vyhledávačích bez nutnosti zadávat jejich stánku. Na Operu jsem si velice zvykl a jediné, co mi vadí není vlastnost prohlížeče, ale ignorance vývojářů, kteří při detekci Opery stránku zablokují, přestože by mohla velice dobře fungovat, často lépe než např. v Internet Explorer. Operu si lze také velice jednoduše uživatelsky přizpůsobit, nastavení je rychlé, uživatelsky přátelské, nemusím nikdy nic dlouho hledat. Opera také jako první vždy přináší něco nového, ať už to je v nové verzi nová stránka s rychlými volbami či vyhledání pomocí řádku pro url.

Proč používám také Internet Explorer 6?

Protože nemá vysoké nároky na hardware a při jedné otevřené stránce na hledání má rychlou odezvu. Dobrá, Operu používám na svém stolním počítači a Internet Explorer na notebooku, který mám výhradně na práci ve škole, tedy na psaní poznámek a případné vyhledání něčeho. Firefox je monstrózní a dlouho trvá, než se pustí. IE mi krásně stačí.

Nováček Google Chrome

Google vydal nedávno svůj nový prohlížeč a vypadá to, že brzy nahraní na notebooku stálici IE6. Chrome splňuje přesně moje nároky na jednoduchost webového browseru: rychlost a jednoduchost. Hledám zásadně pomocí google a v Opeře jsem si zvykl na zadání hledaného slova přímo do adresového řádku, což je v Chrome samozřejmostí. v IE6 musím mít googlebar, abych mohl rychle hledat. Uvidíme, zatím jsem své preference dlouho nezměnil, ovšem změna je život Smajlík :)

Poslední úprava provedena 27. 9. 2008, zhlédnuto: 1165-krát.
Celkem 382 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Efektivita práce, ergonomie, počítač, Programování, Tipy a triky, Zábava
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):