Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Jak jsem potkal mladého komunistu

Většina lidí okolo mne je spíše pravicového politického pohledu. Znám samozřejmě i levicově zaměřené, několik komunistů také, ovšem ještě jsem se nikdy nesetkal s mladým komunistou, až to jednou přijít muselo - včera v hospodě.

Mladý komunista

LeninZdroj:
Sedíme v hospodě, slavíme kamarádovy narozeniny a naproti se Ondra baví s jedním podivě vypadajícím mladíkem. Mladík s delšími vlasy měl na sobě koženou bundu, tričko s Che Guevarou a popíjel pivko. Zaslechl jsem cosi o tom, že v KSČM není jen jeden proud myšlení a otočil jsem se k nim. Ondra se na mne podíval a povídá mladíkovi: „Ukaž mu legitimaci. Je to sice pravičák, ale nic ti neudělá.“ Ten se rozesmál a začal šmátrat v dokladovce. Ukázal mi takový světle růžový papírek, kterému vévodil nápis Komunistický svaz mládeže a pod tím vyplněné osobní údaje. Nevěřícně jsem se na to podíval, mladík se stále smál. Tak je to tady. Potkal jsem skutečného mladého komunistu.

O lidech, o kterých jsem jen četl že existují, ale nedokázal si představit, kdo to jsou. Nyní tu s jedním sedím u piva a tak se dáváme do řeči. To, že nebude z bohaté rodiny mi bylo hned jasné, ovšem takhle extrémní myšlení? Mladík je na střední škole se zaměřením na IT a po matuře si chce vydělat peníze a vystudovat vysokou školu. Chvíli se bavíme o politice, shodneme se např. v tom, že ČSSD v čele s Paroubkem není sociální demokracie jako za Špidly a Zemana. Ptal jsem se, jestli s politikou KSČM souhlasí, když je jejich příznivcem a volil by je u voleb. Dostali jsme se k tomu, že není komunista jako komunista a že i v KSČM je několik myšlenkových proudů a preferenčním hlasem může zvolit toho pravého. Odmítal představu, že by se v případě vítězství KSČM mohl náš stát vrátit do roku 1989. Vysvětlili jsme mu, že stavět zeď už dneska skutečně asi opravdu nikdo nebude, listina lidských práv taky byla, ale otázkou je, jak je to se skutečnou svobodou a režimem ve státě. Neměl jsem bohužel čas se s ním bavit déle, únava a noční spoje mne táhly pryč, tak jsem se ještě zeptal, co jej ke KSČM nejvíce vede, jaké myšlení. Že prý rovná příležitost pro každého. Tak jsme se na toto téma ještě chvíli pobavili a myslím, že jsem mu možná dal i jiný pohled, který předtím moc neviděl. Bylo by zajímavé se s ním ještě někdy pobavit, byl to takový zvláštní mladík bez extrémních názorů a nakloněn společnému dialogu.

Poslední úprava provedena 27. 3. 2010, zhlédnuto: 1312-krát.
Celkem 372 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Politika, Volby, Zábava
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (1):
Renča (20. 2. 2011 @ 17:33)
Ahoj, jednoho mladého komunistu znám osobně. Bydlí u nás na koleji o dva pokoje vedle. Je trochu podivný, ale občas se s ním dá i docela normálně bavit. Politické názory raději neprobíráme. Na začátku semestru měl pokusy o naverbování nových členů (vyvěšoval letáčky, lepil samolepky,...), ale nesetkal se s úspěchem,spíš naopak, takže toho radši nechal. Občas si sem vodí kamarády a přítelkyni, kterou potkal ve svazu. Mladí komunisté opravdu existují, já už jsem jich viděla několik.