Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Dámy nebo nedá mi – nenáročná komedie

Na několik částí jsem shléhl další komedii z vysokoškolského prostředí. Příběh o tom, jak trojice mladíků podívá na svůj život z pohledu ženy.

Dámy nebo nedá mi

Zdroj:
Ani pořádně nevím, jak jsem na tento film narazil, vyšel již dlouho, v televizi jsem jednou viděl asi 10 min a nyní jsem se na něj díval v češtině, nejedná se tedy o žádnou novinku. Ze zvědavost a pro zlepšení nálady jsem se na něj podíval (místo seriálu byl k večeři byl na několik částí film).

Jak jsem již zmínil, jedná se o komedii, na ČSFD nevalně hodnocenou. Dobré komedie mají okolo 60%. Co se podařilo, je určitě název filmu. Česká verze „Dámy nebo nedá mi“ se mi líbí více než anglický originál „Sorority Boys“. Tato komedie z roku 2002 má 93minut, což se ještě dá.

Děj

Tři kamarádi jsou členem studentského spolku KOK (kapa, omikron, kapa), který si užívá zábavy, večírů, krásných žen a sexu. Proti nim se snaží bojovat skupinka slečen, které jsou DOG (delta, omikron, gama), jejichž názorové přesvědčení je přesně opačné. Členkami jsou převedvším na pohled nepříliš přitažlivé dívky, jejich předsedkyně, je však vskutku pohledná blondýna.

Spolek KOK pořádá každoročně plavu, na kterou jsou pozvání vítěžky fotbalového zápasu, který každoročně vyhrávají vnadné „fiflenky“ . Naši kamarádi jsou obviněni z toho, že ukradli společné peníze na plavbu z trezoru v jejich pokoji. Ten, jak se přesvědčí, je prázdný a musí utéci. Chtějí však svoji pověst očistit a vzpomenou si na kameru, kterou mají umístěnou v pokoji. Získat záznam se zlodějem nebude snadné, neboť na kolej ji nepustí. Rozhodnou se tedy převléci se za ženy a vniknout na svůj pokoj. Dostávají se mezi členky DOG a poznávají, jak slečny a ženy žijí, co je trápí a jak jsou vnímány. Vidí tak život z jiné stránky. Co všechno jsou ochotni mladíci podniknout, aby dosáhli spravedlnosti a obhájili svoji čest?

Moje hodnocení

Jedná se o komedii, se spoustou vtipných zápletek a komických situací, často spojených s trochou erotiky a rozpustilého života mladých, propleteny příběhem lásky a nenávisti, jak už to u vztahů bývá. Dosti jsem se bavil, inu jako film na odreagovaní není vůbec špatný. Ač je zápletka na první pohled trapná či přiblblá, není to špatně zpracované. Nejsou zde na druhou stranu až takové šílenosti jako v teenagerovských komediích.


, Zdroj:

, Zdroj:
Poslední úprava provedena 4. 12. 2009, zhlédnuto: 1373-krát.
Celkem 347 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Film, komedie, Kultura, Recenze, Sex a vztahy, Zábava
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (1):
Madlenka (20. 4. 2013 @ 22:48)
Takové komedie o sexu moc nemusím, to už jsou lepší DVD typu:www.ruzovyslon.cz/dvd-porno/ Ale osobně mám nejradši z erotických laděných filmů-film "Sekretářka"- to je prostě můj styl:-)