Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Je Transformers 2 – Pomsta poražených filmový trhák?

Pokračování sci-fi filmu Transformers, tentokráte s podnázvem Pomsta poražených (Revenge of the Fallen). Po velice úspěšném prvním filmu by další mohl být zajímavý, to by ovšem kromě efektů musel být i zajímavý příběh. Tak jsem se na film podíval a sám nevím, jak jej uchopit.

Transformers 2

Transformers 2Zdroj:
První díl jsem popsal v článku Akční sci-fi snímek Transformers a sexy Megan Fox. Mnoho lidí jistě tato pohádka nezaujala, byl jsem však zvědav na druhý díl, který vyšel v letošním roce. 150minut dlouhý akční sc-fi film v režii Michaela Baye, v hlavní roli Sama opět v podání herce Shia LaBeoufa, šel do kin s velkým očekáváním po úspěšném první díle. Inu efektů a počítačové grafiky spousta, ještě nějak sladit do toho všeho herce. Otázkou ovšem je, zda režisér zachová cit pro efekty jako v Transformers a nestane se z Transformers 2 trhák jako teď vycházející Avatar, který je na efektech postaven.

Děj

Transformers 2 přímo navazuje Transformers, setkáme se tedy s těmi samými postavami. Hlavní hrdina, mladý Sam se stěhuje na kolej a jeho věrný přítel Autobot Bee (Chevrolet Camaro) musí zůstat doma. Jeho přítelkyně Mikaela (Megan Fox) na studia nemá a proto zůstává ve vzdáleném městě. Oba doufají, že jim vztah na dálku vydrží. Na druhém konci světa bojují Autobori v čele s Optimem Prime proti zlému Megatronovi. Protože planeta Autobotů je zničena, chtějí využít Zemi jako svou novou základnu, a proto se k ní stahují a snaží se najít úlomek, který by je dovedl ke stroji, který chtějí aktivovat a připravit tak zemi o Slunce. Vládě se zdá, že Autoboti jsou na zemi zbyteční a že Desepticoni hledají akorát je. Proto chtějí, aby odešli.

Desepticoni vnikají na zem a v hlubokém moři oživují bojovníka Maxima. Jeho úkolem je zničit Optima, protože je z rodu „Primů“, tedy jediný, kdo může současného vůdce Descentů zabít. Prime při ochtraně Sama umírá a nyní je na Samovi a jeho přátelích a zbylých autobotech, aby zachránil svět, tedy našel tajné místo, znovuoživil Optima a ten poté mohl zničit zlé Decepticony.

Nesmíme zapomínat na příběch obou milenců, který vyvrcholí dočasnou smrtí hlavního hrdiny...

Pohled na Transformers 2

První Transformers má nápad, myšlenku, je to nejen akční střílečka, ale také usměvavý pohodový filmeček. Druhý díl hodně hodně kopíruje a je to často opravdu je snůška akčních nesmyslných scén, kdy nevíte, jestli ten robot či onen je konečně zničen, či nikoli. Postavy jsou také hodně zlidštěny, mají pocity a emoce. Začátek byl ještě celkem zajímavý, poté se film trochu natahoval, někde byly v ději velké skoky a závěr byl podle mého pokažen zdlouhavou přestřelkou, kdy jsem byl občas zmaten, jestli už je ten či onen zničen či nikoli. Děj filmu má myšlenku, ubírá se nějakým směrem a tak nejde jen o akční scény. První díl byl pro mne větší podívanou, jak už to u prvních dílů bývá – je to originální a hlavní hrdiny postupně poznáváme. Uvidíme, co přinese Transformers 3 v roce 2011, když hlavní vůdce těch zlých, už padl.

Transformers 2 – Pomsta poražených

Sam (Shia LaBeouf)
Sam (Shia LaBeouf), Zdroj:
Mikaela (Megan Fox)
Mikaela (Megan Fox), Zdroj:
The Fallen
The Fallen, Zdroj:
Mikaela (Megan Fox) nad umírajícím Samem
Mikaela (Megan Fox) nad umírajícím Samem, Zdroj:
Autobot Optimus Prime
Autobot Optimus Prime, Zdroj:
Poslední úprava provedena 7. 12. 2009, zhlédnuto: 956-krát.
Celkem 457 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Film, Krásná těla, Recenze, Zábava
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):