Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Studentský průkaz ČVUT

Včera jsem psal o náročném dni, kdy jsem se stal studentem FEL ČVUT a ještě při imatrikulaci složil studentský slib na Karlově univerzitě. Dnes jsem si šel pro průkaz studenta na FEL.

Můj průkaz studenta ČVUTZdroj: moje
Každý student má svůj průkaz, který mu slouží jako doklad pro identifikaci, popužívá jej pro vstup do knihovny, menzy apod. Já již vlastním průkaz studenta UK s licencí ISIC, tedy mezinárodně platný průkaz studenta, který mi také poskytuje řadu slev a výhod. Jakožto student Elektrotechnické fakulty Českého vysokého učení technického mi je však tento průkaz nanic. Abych se dostal do místní knihovny apod. potřebuji průkaz studenta ČVUT. Základní průkaz, který je čipový, ale bez ISIC, je vydáván zdarma. Stejně to funguje na Karlově univerzitě. Je to celkem zajímavá věc, neboť na střední škole jsme za čipové karty platili vratnou zálohu 120Kč a tady dostávám čipových karet (OpenCard, ISIC, průkaz na ČVUT) hned několik zdarma. Je ovšem pravda, že se jedná o první vydání, ztráta se následně celkem prodraží Smajlík :), nicméně doufám, že toto se mne snad týkati nebude.

Výdejna průkazů ČVUT

Metrem jsem dojel na Dejvickou a následně se vydal do areálu ČVUT, abych našel tu správnou budouvu, kde mi vystaví průkaz. Našel jsem ji celkem rychle, přistoupil k automatu na pořadové lístečky a tam naklikal asi v 5 krocích co chci. Chci průkaz studenta, bez ISIC, jedná se o první vydání, fotku s sebou nemám. Dostal jsem krásné čísílko 103 a zjistil, že na řadě je asi 80. To bezva. Spatřil jsem kolegu ze včerejšího semináře a dali jsme se do řeči. Měl číslo 99 a řekli mi, že to jde hodně rychle. Měl pravdu. Přišel jsem k okýnku, pán se jen ujistil co chci, vzal si ode mne výkaz o studiu a naskenoval si fotku. Poté mi jen řekla, že to bude chvilku trvat. Asi po 2min. Bylo hotovo, průkazka vylezla ze stroje, pán za přepážkou ji aktivoval se slovy: "Fungovat v menze a tak vám bude asi za půl hodiny." To bylo vše, tak jsem se ještě odebral na studijní pro potvrzení, že jsem student, což jsem stihl těsně před koncem úřeních hodin, takže paráda. Další kolega, kterého jsem poktal na chodbě už takové štěstí neměl.

K čemu to je?

Studenti jsou zvláštní lidé, kteří mají spoustu slev, výhod a omezených prostor, kam mohou jen oni. Aby se do takových prostor dostali opravdu jen a jen studneti a to ještě pouze správné školy, musí mít svůj průkaz, kterým se prokáží a jsou vpuštěni buď obsluhou nebo stojem.

Poslední úprava provedena 3. 10. 2008, zhlédnuto: 1503-krát.
Celkem 375 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (2):
barbucha (2. 12. 2008 @ 13:40)
píčovskej průkaz hahaha

Admin (3. 3. 2009 @ 12:47)
Asi budu muset nastavit cenzuru na nehezká slova.