Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Muzikál Dracula – Daniel Hůlka slaví jubileum

Drákula - první muzikál, který jsem viděl naživo. Takováto událost a především tento muzikál mne podpořil v psaní článku. Co jsem však před představením nevěděl, že představení bylo pro hlavního herce Daniela Hůlku jubilejním.

Muzikál Dracula

Drakula Daniel HůlkaZdroj:
Muzikál Dracula měl světovou premiéru již roku 1995, v roce 2009 se navrací na jeviště divadla Hybernia v novém podání (především kostýmů od Romana Šolce). Původní český muzikál z dílny Karla Svobody je znám po celém světě, kde sklidil velký úspěch, upravené představení, které vás s propracovanými kulisami přesune jak do dob minulých, tak také do budoucnosti a na jevišti přijede proslulý „tráboš“ Smajlík :)

Dracula ve zkratce

Příběh „Drákuly“ a jeho prokletí máme v podvědomí, není však na škodu si připomenout ve zkratce děj. Jaké postavy se v muzikálu vyskytují a podrobný děj je nejlepší a nejpříjemnější si poslechnout osobně – návštěva představení je opravdu krásným zážitkem bylo by škoda se o tento zážitek připravit. Pro ty, kteří by rádi věděli před představením, co se bude dít, nechť se podívají na Wikipedii, kde naleznou vše potřebné. Pro vás ostatní, kteří třeba přemýšlíte, zda to skutečně má cenu či si chcete krásný zážitek z divadla připomenout, jistě postačí několik vět.

Hrabě Dracula žije v 16. století, kdy se svou bandou loupí a rabuje. Vnikne i do kláštera, kde jej kněz prokleje a Dracula má věčně žít s touhou po krvi. Po návratu na hrad zjišťuje, že jeho choť Adriana umřela při porodu, chce se zabít, ale zjišťuje, že je nesmrtelný. To jej však rozveselí a užívá si dál. Po určitém čase je však znuděn, na hrad přichází Loraine, jeho vzdálená příbuzná a abbé Steven. Ten se snaží Loraine zachránit a pokouší se zabít Draculu, což ale nelze a poté ale spáchá sebevraždu, Loraine vyzná lásku Draculovi a ten ji zasvětí do života upírů.

Monika AbsolonováZdroj:
Následně se přesuneme do budou­cnosti, kdy vztah mezi Loraine a Dracu­lou není co býval a Sandra, dívka podobná Adrianě, vzbudí v Draculovi dojem, že je Adriana zpátky a vyznává ji lásku. Draculovo impérium je zničeno a nelézt klid mu pomáhá Sandra, která pustí do kobky světlo a Dracula s Loraine jsou vykoupeni a kletba je zrušena, neboť Dracula si svůj trest odpykal.

Herecké hvězdy a jubileum

Kromě hlavní postavy Draculy v podání Daniela Hůlky (v muzikálu můžeme potkat také Josefa Vojtka a Mariána Vojtka), na mém představení vystoupily také zpěvecké a muzikálové hvězdy – Monika Absolonová, Leona Machálková a Šárka Vaňková. Takovéto obsazení jsem v hlavní rolích nečekal, tedy že si zahrají a zazpívají všechny Danielovy partnerky. Jak jsme se ovšem na konci dověděli a jak jsem také předeslal, šlo o jubilení vystoupení pro Daniela Hůlku – Draculu si zahrál již 1000 krát! Myslím, že to je jednak opravdový kus práce a hlavně to svědčí o velké oblíbenosti tohoto českého muzikálu.

Osobní zážitek z muzikálu

Velice rád poslouchám hudbu z muzikálu Krysař od Daniela Landy (ten v původní verzi muzikálu Dracula také několikrát v hlavní roli vystoupil). Těšil jsem se proto velice na toto představení, kdy konečně shlédnu muzikál „naživo“. Bylo to velkolepé, je ovšem pravda, že jsem seděl vzadu a tak jsem především konec nějak pořádně nepostřehl a nebyl jsem si jist, zda jsem tu a tu scény vždy úplně celou slyšel. To byly jediné mouchy na jinak jedinečném zážitku z muzikálu a divadla Hybernia. Mohu jedině doporučit.

Obrázek: www.absolonova.cz
Poslední úprava provedena 17. 5. 2009, zhlédnuto: 992-krát.
Celkem 512 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Kultura, Recenze, Zábava
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):