Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Jak jsem si pořidil hosting Ebola.cz BASIC

Již vlastním několik domén a běžících projektů, pro svůj nový portál ahry.cz jsem se rozhodl podívat, co nabízejí konkureční společnosti. Anylýzou nabídek vs mé požadavky jsem se dostal k parádní nabíce od Ebola.cz. Své zkušenosti s tímto hostingem přináším v krátkém článku.

O tom, jak jsem vybíral hosting jsem již kraťoučký článeček napsal. Nyní se s vámi chci podělit o zkušenosti s mým výběrem Ebola.cz. Jedná se o jistý způsob reklamy, nicméně těch, kteří se ozvou, že jsou spokojeni je vždy méně, než těch nespokojených. Je to i docela logické, neboť předpokládáme, že pokud za něco platíme, tak to bude kvalitní, obzvláště pokud se jedná o služby v silné konkurenci, která v oblasti webhostingu na internetu je.

Webhosting Ebola.cz
Webhosting Ebola.cz, Zdroj: moje

Technická podpora

Jediným trnem v oku mi v nabídce hostingu byla velikost databáze. Max. 50MB, což by mi nevadilo, nicméně pouze max. 10MB/db. Kouknu se na již podobný běžící projekt a tam bych se vešel v pohodě, nicméně zde budou moci návštěvníci přidávat komentáře, což bude databázi zvětšovat, takže co s tím potom? Není nic jednoduššího, než se zeptat.
Pátek 28. 8. 2008 18:59 píši dotaz: „Dobrý den,
mám zaregistrovanou doménu ahry.cz, již připravený systém a nyní hledám vhodný webhosting. Vaše nabídka služeb se mi velice líbí, jedinou obavu, kterou mám je velikost databáze. Základní informace pro chod serveru budou max. několik stovek kb, nicméně počítám, že databáze bude časem narůstat díky příspěvkům uživatelů a tak bych rád věděl, zda je možné domluvit se v budoucnu na zvětšení prostoru pro jednu databázi v rámci celkového limitu 50MB, který máte v základní nabíce, řekněmě na 20-30MB. Zatím využívám pro své další projekty služeb konkurence, nicméně rád se podívám a vyzkouším, co nabízejí ostatní.
Děkuji za váš čas strávený nad tímto e-mailem
S pozdravem
Petr Polák“

za 41 minut odpověď: „Dobrý večer,
děkuji za Váš zájem o naše služby.
Co se týká velikosti databáze, ta je navržena tak, že přibližně odpovídá požadavkům aplikací na spotřebovaný výkon serveru. Pokud by se ukázalo, že Vaše aplikace s danou návštěvností nepřetěžuje server, resp. neomezuje ostatní uživatele navýšení je možné spojením databází. Znamená to, že například z 5 databází uděláme 2, jedna 30MB a druhá 20MB.
Přeji příjemný večer
za Ebola.cz Dalibor Kouřil“

Odpověď mne potěšila – rychlá, jasná. Jsem tedy rozhodnut hosting si u této společnosti pořídit.

Objednávka webhostingu

Registrační formulář nabídky BASIC je jednoduchý a přehledný. Po 4 krocích formuláře jsem zaplatil přes PayPal a než jsem se stačil odhlásit už jsem měl na e-mailu fakturu, veškerá potvrzení a přístup do administrační sekce. Ta se mi velice zamlouvá, je sice laděna do černé barvy, ale hlavní jsou informace a možnosti uvnitř. Nastavit si můžu vše, co mne jen napadne, přes chybové stránky přes register_globals On/Off až po e-maily. Jak jsem již uvedl, doménu mám registrovanou u active24.cz, takže ji musím správně nasměrovat. Po chvilce hledání raději píši žádost o radu na podporu přes formulář v administrační sekci. Asi za 3minuty mám na e-mailu upozornění o odpovědi – ta je opět jasnám navíc nabídka pomoci při uvedení loginu a hesla k registrátorovi. Za 5min je pak vše vyřešené, zatím jsem nadšen a velice spokojen. Vše proběhlo rychle, jasně a bez problémů. Doufám, že spokojenost bude pokračovat.

Poslední úprava provedena 29. 8. 2008, zhlédnuto: 1567-krát.
Celkem 487 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):