Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Posílání sms na T-mobile zdarma z internetu

Neuvěřitelné se stává opět skutečností. Nyní je opět možné posílat smsky zdarma do všech sítí v ČR pomocí internetu.

Ilustrační fotoZdroj:
Na českém trhu dominují 3 mobilní operátoři – Vodafone (dříve oskar), Telefonica O2 (dříve Eurotel) a T-Mobile (dříve Paegas). Kdysi nebyl problém komukoli poslat standartní SMS zprávu délky 160 znaků z internetu. T-Mobile se před lety rozhodl tuto vymoženost omezit na 20 zpráv za měsíc, ovšem pouze pro své zákazníky. Eurotel zprávu omezil na 60 znaků, dalších 100 vyplnil reklamou. Později reklamu musel zrušit, neboť šlo o formu SPAMu. Poté však do svých podmínek společnost zanesla změnu a od té doby reklamu vidíte opět. Vodafone nikdy odesílání neomezil, navíc umožňuje po celou dobu odesílat zprávy dlouhé až 700 znaků (5 SMSek).

SMS zdarma přes ICQ

Určitým uvolněním v odesílání SMS zdarma přinesl portál Atlas.cz, který do klienta ICQ 6 zabudoval možnost posílání SMSek, sice zdarma, ale samozřejmě s určitým omezením. V principu jde o to, že máte 5 SMSek a pokud vám někdo odpoví, dotanete dalších 5. Dobít 5SMSek si můžete také za 3Kč posláním SMS ve tvaru „ICQ mezera VAŠE ICQ ČÍSLO“ na telefonní číslo 903 90 03. Stav svého konta lze samozřejmě sledovat v ICQXtra.

SMS zdarma na T-mobile + další vymoženosti

Nyní se T-Mobile rozhodl službu odesílání sms zdarma obnovit a snad od toho neopustí. Osobně mám pocit, že ČR je tomto směru ručitou raritou, není se čemu divit, Češi jsou mistři v posílání SMSek. Holt umíme se vyjadřovat krátce a stučně, když je to potřeba. Mová služba T-Mobile však neumožňuje pouze odeslat SMS. Pro registorvané uživatele nabízí historii zpráv, doručeny (více, která sms došla) a šablony. Posíláte-li tedy často podobné zprávy („jdeme na pivo, sejdem se v 8.“ nebo „už letím“) využijete určitě tuto možnost.

Student SMS grátis aneb SMS zdrama od Vodafone

Studentíci mohli celý školní rok 2007/2008 (tedy až do 31. 8. 2008) posílat až 300 SMSek denně zdarma kamkoli do mobílních sítí v ČR. Stačilo mít přístup k WAPu či ještě lépe staženou JAVA aplikaci a aktivovanou nabídku. Jako student jsem této nabídky samozřejmě využil a zvykl si psát i velice krátké zprávy a odpovídat na každou SMSku. Bylo to výborné, neboš jsem nemusel přemýšlet, komu můžu poslat SMS zdarma z internetu a komu ne. Do té doby jsem v duchu vždy proklínal lidi s číslem od T-Mobile, neboť posílání sms z internetu je maximálně pohodlné, ale tam to prostě nešlo. Nyní mi skončila nabídka od Vodafone, T-Mobile však zasílání zdarma opět umožnil, takže jsem jen a jen rád. Smajlík :)

Při hledání informací o nové službě jsem narazil na článek ze 14.8.208 na serveru Novinky.cz o nové službě. Plánovaného spuštění jsme se tak dočkali.

SMS zdarma do všech sítí

Dle předvolby použijte SMS bránu operátora:
O2 SMS brána – 601 (CDMA), 602, 606, 607, 71x, 72x
SMS brána T-mobile – 603, 604, 605, 73x
Vodafone SMS brána – 608, 773, 774, 775, 776, 777
Zjištění zda je číslo u Vodafone, O2, T-mobile
Foto:nasepenize.cz
Poslední úprava provedena 27. 8. 2008, zhlédnuto: 2910-krát.
Celkem 440 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Peníze, Zábava
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):