Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

T.S. Bohemia – můj nákup hardware

Pro stavu nového PC jsem měl základní hardware, nyní jsem dokupoval další části :) Většinou mám zkušenosti s jinými obchody, proto bych se rád podělil o zážitek z nákupu u této společnosti.

Maskot T.B. BohemiaZdroj:
Měl jsem nakoupená střeva do nového PC (deska, procesor, HDD, RAM, DVD), skříň jsem vzal z jednoho historického, ovšem není nad kvalitní starší skříň z porodného plechu, ne jako dnešní papírové (v ceně okolo 1tis vč. zdroje). Chyběl mi zdroj, klávesnice a myš. O tom, jakou jsem si a jak jsem si vybíral klávesnici píši v článku Klávesnice Logitech UltraX Premium Keyboard.

Jelikož jsem nestavěl hi-end pc, ale takovou střední třídu, navíc bez přídavné grafičky, chtěl jsem kvalitní 350W zdroj. Volba padla na osvědčený Fortron. Jal jsem se vyhledávat, jaké jsou cenové relace. Jelikož jsem současně hledal i klávesnici, byla pro mne tato cena rovněž rozhodující, neboť jsem to chtěl zvládnout najednou. Další podmínkou byl osobní odběr v Praze v dosahu MHD.

Hledání ceny

S hledáním nejnižší ceny na internetu mám již nějaké zkušenosti. Nejdříve jsem otevřel nejznámější www.alza.cz a www.czc.cz. To byly mé referenční ceny. Je pravda, že Alza je v Holešovicích a CZC v Hájích, tedy daleko od kolejí. Cesta metrem mi nevadí, čas využiji a rozdíl v ceně je okolo stokoruny. Nejlevnější kombinaci jsem však po chvíli našel na stránkách www.tsbohema.cz. Tato společnost má rovněž pobočku v Hájích, takže objednávám přes internet, ještě zjišťuji možnost podívat se na klávesnici a večer bylo zboží připraveno, druhý den se vydávám na cestu.

T.S.Bohemia a.s. – vyzvednutí

Chvíli mi dalo, než jsem pobočku našel, příště se musím lépe podívat na mapu. V prodejně bylo několik lidí, nebyla moc velká, čas jsem využil na prohlídku vystavených notebooků a po chvíli se dostal na řadu. Prodejce našel moji objednávku, zboží mi přinesl, já se ujistil, že je to to, co chci a zaplatil. Velice mne potěšila studentská sleva, o které jsem nevěděl, stačil platný ISIC.

Nekorektní informace a reklamace

Přišel jsem zpátky na kolej a klávesnici zkusil u notebooku, maximální spokojenost. Zdroj jsem však porovnal s údaji na internetu a zarazil se. Šlo totiž o 300W zdroj s 350W špičkou, navíc údaje o výkonu se lišily: „TSBohemia: Výstupní napětí/proud: 3,3V/22A, 5V/21A, 12V1/18A, 12V2/16A, 5Vsb/2A, -12V/0,3A
Zdroj: 3,3V/20A, 5V/20A, 12V1/16A, 12V2/16A, 5Vsb/2.5A,-12V/0,8A.“
Navíc na zdroji byla samolepka nejen Fortron, ale také EuroCase. Napsal jsem opět e-mail člověku, který moji objednávku vyřizoval a zeptal se na podrobnosti. Odpovědí bylo, že se značky spojily a že jde o informace z původní etikety. To jsem se opět ozval, že jsem tedy čekal něco jiného, de facto taková odpověď typu „takovéhle detaily se neřeší“.

Moje reakce byla trochu ostřejší, jelikož rozdíl mezi 300W a 350W zdrojem je, stejně tak i výkonové postavení a informace a webu jsem označil za mylné. V odpovědi bylo „jako mylné úmyslné podávání informací mi to vážně nepřijde, poněvadž ty etikety se stále mení. “. To mne trochu popíchlo, ovšem prodejce si asi uvědomil, že moje reakce je oprávněná a nabídl vrácení peněz a za nedorozumění se omluvil. Tímto bych poděkoval panu Leoši Stejskalovi, který se mnou komunikoval.

Hodnocení

Nákup na internetu byl celkem v pohodě, e-maily o objednávce mám rád, rychlá reakce na otázku obchodníka, spokojenost. V prodejně ochotný a komunikativní prodejce, nabídka slevy, další plus. Reklamace informací na zdroji byla problematická, ale nakonec solidní nabídka, takže plus za komunikaci. Zdroj jsem nakonec nevrátil, protože další štrachání přes hodinu v MHD a další hledání jsem už zavrhl. Celkový pocit z nákupu u T. S. Bohemia mám dobrý, rozhodně při hledání ceny patří mezi obchody, kam se rovněž podívám.

Poslední úprava provedena 22. 10. 2008, zhlédnuto: 1148-krát.
Celkem 575 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Peníze, počítač, Recenze
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):