Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Banka roku 2010 – podivná soutěž

Banka roku 2010. Každoročně Fincentrum vyhlášuje banku roku. Uviděl jsem článek o letošním ročníku na internetu a jelikož jsem nějak nepochopil, proč se tou letošní stala Česká spořitelna, prozkoumal jsem se podmínky, abych se celé soutěži podíval na zoubek.

Banka roku 2010

SpořeníZdroj:
Bankou roku se dle Fincentra stala Česká spořitelna před Komerční bankou a Raiffeisenbank. Divné. Vítěz je volen porotou, kdy členové nejsou nijak zainteresování v hodnocených institucích (hm, asi nikdo z nich nemá účet Smajlík :P ) a mělo by jít o zástupce ze širokého spektra uživatelů i odborníků (dle idnes.cz). Hm. Nevím, co je na „spořce“ tak fascinuje, moje osobní zkušenost s touto institucí je nevalná.

Moje banka roku

Je pro mne ČSOB, poté mBank. Soudím tak z vlastní zkušenosti, které s bankami mám. Můj pohled je ryze a subjektivní spojený s tím, jaké mi banky nabízejí účty pro studenty. Nechci teď zabředávat do diskuze, proč by vůbec měli studenti nějaké výhody v bankách mít, ale když už jsou, tak srovnávám, která banka nabídne jaké podmínky a služby.

mBank má své služby zcela zdarma a to včetně inkasa a to ač jsem či nejsem student. ČSOB má pro mne všechny služby zdarma, má výbornou síť poboček, bankomatů a kdykoli jsem s pracovníky banky jednal, bylo to věčné, vstřícné a ochotné jednání. Ve „spořce“ jsem vždy čekal, následně půl hodiny kontrolují můj účet, nabízejí věci, které musím odmítat, ač jsem přišel s úplně jiným cílem. Výjimkou pro mne bylo jednání na pobočce v Praze 5. Malá pobočka, kde jsem tedy jednal s vedoucí, neb bylo těsně před zavíračkou. S klientem přede mnou zacházela velice opatrně, ač se na ní rozčiloval, nabízela mu schůzku, kde by se mohli probrat jeho možnosti.

Další je internetové bankovnictví, které využívám nejčastěji. To od České spořitelny je hrozné a poplatek 12Kč za elektronický výpis z účtu považuji za výsměch. Když už jsem narazil na poplatky, tak to je jediná banka, která snad má zpoplatněno úplně všechno. Jediné, co je na spořitelně pozitivního jsou asi její akcie.

Banka roku – co se hodnotí?

Nyní však zpátky k vyhlášení soutěže, kterou pořádá Fincentrum. Vybrána byla Česká spořitelna. Co se tedy hodnotilo? Podle dostupných informací, které jsem nalezl na internetu se jednalo o hodnocení přístupu k drobným klientům.

„Všichni porotci obdrží poštou soupis jednotlivých kategorií, stručný přehled o dané oblasti, informace o aktuálním dění v této oblasti a prezentaci jednotlivých nominovaných subjektů/produktů (informace dodávají nominované subjekty).“

Hm. Tak to je sranda. Prostě prezentace, která se mi nejvíce líbí, tu banku zvolím. Neměla by to být soutěž banka roku,a le spíše soutěž bankovní prezentace roku. Co mají porotci k dispozici jsem bohužel nenašel.

Poslední úprava provedena 10. 11. 2010, zhlédnuto: 917-krát.
Celkem 392 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:ekonomie, Móda a trendy, Peníze
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):