Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Nákupy v Anglii a USA – levně a kvalitně

Jak nakoupit zboží v Anglii a levně je dostat do Čech? Poštovné z Velké Británie do České republiky, které si účtuje anglická Royal Post, je docela vysoké. Našel jsem však cestu, jak náklady na dopravu minimalizovat. Tak hurá na nákupy v Anglii.

Nákup v cizině přes internet dnes není žádný problém, neboť ceny jsou často pž

Proč nakupovat v cizině

Nakupování v pohodlí domovaZdroj:
V Anglii se dají některé věci na internetu koupit levněji než u nás, či jsou u nás nedostatkové. Je téměř jedno, jaký sortiment zboží hledáte, český trh je v porovnání s globálním maličký a tak se není čemu divit, že nabídka bude jinde větší. Můžete chtít nakupovat profesionální vybavení pro sport, značkové oblečení, poslední technické novinky, fotografické vybavení či hračky a drobnosti jako dárky. V zámoří, kde se na internetu dají sehnat kvalitní a levné věci, si vybere úplně každý. Nemusí se jednat o nové věci, ale také o náhradní díly či doplňky. Trochu komplikovaná je ovšem doprava do České republiky. Prvním problémem je celkem vysoké poštovné pro balíky. Další překážkou je neochota prodejců zaslat zboží přes moře. To, že s tím mají problém v prodejci v USA chápu, ovšem z Velké Británíe by to snad zas až takový problém být neměl. To jsem si alespoň myslel.

Doprava zboží do Čech

Na Ebayi, tedy světoznámém aukčním serveru jsem si vyhlédl pěknou věcičku, ale ejhle, poštovné jen do Anglie. Tak jsem prodejci napsal, zda je ochoten zaslat do České republiky a jaké bude poštovné. Byl jsem ochoten zaplatit za asi 6kg zásilku £50. Prodejce mi však sdělil, že mimo UK nezasílá. No super. Věděl jsem, že v USA si lze zaplatit přepravní službu, která vám zřídí adresu a následně přepošle do Čech. Po chvíli hledání jsem takovou službu nalezel i pro nákupy v Anglii. Super, chtějí asi £20 za moji zásilku, a prodejce si po Anglii účtuje £20. Takže by to vyšlo levněji, než jsem si stanovil svoji hranici a hlavně by to bylo průchozí řešení. Blíže studuji stránky a hledám dopravní společnosti, které pracují jako u nás známá společnost PPL. Tedy zásilku si vyzvednou a dodají dodomu. Nalézám ještě příjemnější a levnější řešení bez mezikroku.

Společnost Doplhi Transport je jedna z těch, které zásilku v Anglii vyzvednou a dodají na vaši adresu v ČR či na Slovensku. Respektive dopraví do Čech a zde už se poté jedná o službu společnosti TopTrans, ale vás jako konečného zákazníka toto stresovat nemusí. Platíte jednu cenu. Více o průběhu přepravy v dalším článku Jak levně poslat zásilku z Anglie do Čech – Dolphi Transport.

Poslední úprava provedena 25. 5. 2010, zhlédnuto: 4270-krát.
Celkem 371 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Móda a trendy, nákupování, Peníze, Tipy a triky
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (0):