Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Motovýlet - otevírání silnic 2009

Krásné sobotní odpoledne láká na vyjížďku, všude kolem je slyšet spousta motorů. I já jsem využil příležitosti a udělal si malý výlet, abych provětral trochu motorčičku. Na silnicích je klid, ovšem také spousta děr, které jsou opravdu nebezpečné.

Zámek v OpočněZdroj: moje
Dopoledne jsem ještě potřeboval udělat něco málo doma a poslat balík. Cestou na poštu jsem ve městě narazil na dlouhou kolonu motorkářů, nejrůznější stroje všech typů velikostí a značek. To jsem měl vědět, program bych si zorganizoval jinak, abych se mohl spanilé jízdy zúčastnit. No nic, odpoledne se projedu sám.

Baterka na motorce je skoro mrtvá, nabil jsem ji, párkrát to ještě musí vydržet. Zkontroloval jsem základní funkce, vyměnil žárovičku a nakopnul spolehlivou MZ 150. Benzín v nádrži je, tlak v pneumatikách ovšem ideální není, na benzínce se to upraví Smajlík :)

Život je krásný

Ve tři hodiny přijel Karel, hodil jsem na něj bundu, sám jsem si jako vždy vlezl do kůže, a jedeme. Na internetu jsem se podíval na motosrazy a motoakce. Jedna vyjížďka motoklubu končila v Jílovicích, tak jsem se rozhodl, že se tam pojedeme podívat, trochu jsme zabloudili Smajlík :D (viz mapka), poté jsme pokračovali směr Opočno.
Cesta to byla krásná – klid na silnicích, mohli jsme tak pozorovat život na vesnicích. Tuhle parta kopáčů, támhle chlápek opravuje auto, pár na kolech jede na výlet, tuhle partička mladých holek v minisukních a tílku. V Jeníkovicích se hrála místní liga fotbalu, o kus dále za Třebechovicemi na zase parta teenagerů kopala na hřišti ve stínu pod břízami do mičudy. Mám moc rád českou krajinu, jen kdybych nemusel dávat takovýho bacha na silnici, která je po zimě samá díra a pro motorku je to hodně nebezpečné. Několik děr bylo opravdu hlubokých a vletět do nich v 90 km/h by vedlo nejspíše k těžkému úrazu.

Opočno a cesta domů

V Opočně mají výtečnou zmrzlinu, opravdu smetanová, krémová, žádná voda. Krom toho jsme si dali ledovou tříšť s příchutí černého rybízu. Překvapilo mne, že v okolí zámku nikdo nebyl, je to překrásné místo a překrásné počasí. Návštěvu zámku mohu jen doporučit. Poté jsme se již vydali zpátky domů, chtěl jsem přijet za světla, díry v silnicích nejsou v noci vůbec vidět a nerad bych skončil sezónu hned na jaře nějakým nepěkným úrazem a poškozením spolehlivého stroje. Moc řidičů jsem nepotkal, ovšem nechápu, proč mne někdo s vlekem v obci, kde jedu 50-55km/h předjíždí. Nebezpeční jsou také protijedoucí řidiči v zatáčkách, kde si to chtějí říznout, vždyť motorka je malá, ta se vejde. Také osvěta v tom, že motorkář nemůže brzdit tak rychle auto není a mnozí toto nechápou a ignorují. Abych nekritizoval jen řidiče aut, musím se obrátit i na některé riskující kolegy motorkáře na silničkách, kteří si to valí 100km/h ve vesnici. Adrenalin to je, ovšem ohrožují nejen sebe, ale především ostatní. Svou roli na bezpečnosti jízdy hraje obzvláště po zimě silnice – díry 8cm hluboké a desítky široké jsou pro motorkáře bolestivé a v horším případě tragické. Socani dali peníze na poplatky a nejsou peníze na silnice, teď nebudou ani ti, kdo peníze do státní kasy ze svých daní nasypou.

Mapa trasy

Poslední úprava provedena 4. 4. 2009, zhlédnuto: 845-krát.
Celkem 471 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Cestování, Mapy, Motorky, Výlet, Zábava
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (1):
Maradik (7. 6. 2009 @ 14:57)
kdybych byl starší určitě bych jel.Neváhejte a udělejte si volno motorkáři