Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Jak levně poslat zásilku z Anglie do Čech – Dolphi Transport

DoplhiTranspot je jednou ze zásilkových společností, která zprostředkovává přepravu zásilek z Anglie do České republiky a Slovenska. Já jsem jejich služeb využil a až na několik drobností jsem byl naprosto spokojen. Chcete vědět více, jak to celé funguje a co nabízí konkurence?

Dolphi Transport

Dolphi Transport logoZdroj: www.dolphi-transport.com
Jak jsem uvedl v minulém článku o o levném nakupování v cizině, našel jsem několik společností, které nabízejí přepravu zásilek z Anglie do Čech. První, kterou jsem objevil a jejich služeb také využil, je firma Dolphi Transport. Problematika zasílání zásilek prostřednictvím přepravních společností, ne přes poštu dané země není moc popsána, ovšem jak jsem se sám přesvědčil, kvalita služeb je vysoká a cena mnohem nižší než u služeb pošty. Na příkladu zaslání 6,5kg zásilky z Anglie do České republiky je rozdíl skoro £30. Záleží na destinaci, ze které je zásilka odeslána. Čím blíže Londýnu, tím levnější přeprava.

Co DolphiTransport nabízí?

Primární zaměření společnosti je přeprava zásilek, jak již bylo řečeno. Zásilku v Anglii vyzvednou, převezou na centrální sklad, odkud jednou týdně putují do centrálního skladu v České republice a na Slovensku. Odkud jsou smluvními partnery rozváženy až k zákazníkovi domů. Tento systém se pozitivně projeví na ceně, na druhou stranu se společností de facto nepřijdete do styku, pokud jste příjemce zásilky. Možností, které lze využít pro zaplacení služby, je několik. Pro mne byla nejpříjemnější forma placení při převzetí (dobírka), ale zaplatit můžete i PayPalem, při odeslání, převodem na UK účet či platební kartou. Podrobné podmínky, vč. ceníku naleznete na stránkách společnosti.

Další společnosti – jak je na tom konkurence

Mezi konkurenční společnosti patří např. GVTransport. Tato společnost nabízí přepravu po celé Evropě, ceny z Anglie jsou o něco vyšší. Na Anglii se specializuje dále Tea House Transport, který přepravuje za jednotnou cenu £25. Také vám podobně jako Nákupy v Anglicku zprostředkují nákup – zřídí poštovní adresu v Anglii. GB Express si účtuje pouze £15, jezdí ovšem méně často.

Objednání přepravy

Prvním krokem bylo objednání přepravy. Protože jsem neměl s podobnou službou ještě žádnou zkušenost a měl jsem nejasnosti, využil jsem kontaktního e-mailu. Napsal jsem jim e-mail, kde jsem se na určité detaily optal. Odpověď přišla druhý den. Problém je v tom, že stránka je celá ve slovenštině a tak anglicky mluvící osoba e-mailu, který dostane jako potvrzení objednávky, nerozumí. Bylo mi tedy doporučeno vypnit objednávkový e-mail jako můj. Takže komunikace je v pořádku, uvidíme, jaké to bude. Od prodejce jsem si vyžádal adresu a mobilní telefon – na ten mu má přijít SMS zpráva s přesným časem vyzvednutí zásilky. Vyplnil jsem webový formulář, přišel onen potvrzovací e-mail. Nyní musím čekat, co se bude dít. Dostal jsem následně také číslo zásilky, pomocí kterého lze zásilku na internetu sledovat. Platbu jsem zvolil jako dobírku při převzení, tím jsem celé náklady na poštovné (přepravné) vzal na sebe.

Putování zásilky z Anglie do Čech

O vyzvednutí zásilky mne odesílatel neinformoval, ale ještě tentýž den večer jsem na internetu mohl vidět, že je zásilka na cestě do centrálního skladu v Londýně. Jelikož společnost zásilky vyzvedává od pátku do pondělí, musel jsem přes víkend počkat, než balík Anglii opustí a vydá se do Čech. Poté, co dorazil do centrálního skladu byl předán společnosti TopTrans, která mi jej přes depo v Trutnově dodá domů. Nejprve byla zásilka naplánována na pátek, ale v místě mého byliště by byla kolem 11 hodiny dopoledne, a to bohužel nikdo nebyl doma, tak jsme se telefonicky domluvili na pondělí. Cesta balíku tedy trvala týden, což je myslím naprosto uspokojivé, navíc po celou dobu máte přehled, kde se zásilka nachází.

Můj dojem

Dodání zásilkyZdroj:
Vzhledem k tomu, že jsem byl ochoten zaplatit až £50 za dopravu a původně nebylo možné ani zásilku do Čech poslat, pak jsem byl za cenu £22,2 od domu k domu nadšen, komunikace se společností bezproblémová a služba tedy poskytnuta tak, jak byla objednána.

Jak zápor vidím právě pouze slovenskou verzi stránek, nemožnost si nastavit upozorňování o změně stavu zásilky e-mailem a také to, že pokud chcete znát cenu dobírky v CZK dopředu, je to nutné při objednávce napsat, či se následně dotázat e-mailem. Důvodem je prý minimální počet zákazníků, kteří využívají placení dobírkou – očividně tak jsou spíše objednavatelé služby odesilatelé a nikoli příjemci.

Jednoznačně společnost doporučuji a těším se na avizované nové webové stránky, které mají být také v angličtině, což myslím počet zákazníků zvýší. Pokud máte zkušenosti s jinými společnostmi, neváhejte se o ně podělit. Srovnání konkurence kvalitu služeb může jen zvýšit! Článek píši na základě vlastní zkušenosti, nejedná se o objednanou reklamu, jak by se některým mohlo zdát.

Poslední úprava provedena 30. 5. 2010, zhlédnuto: 8965-krát.
Celkem 688 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:nákupování, Peníze, Recenze, Svět, Tipy a triky
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (5):
Lepon (24. 8. 2012 @ 14:49)
chci se zeptat jak tak dlouho by to z té Anglie trvalo do ČR?poštovní zásilka.

Admin (25. 8. 2012 @ 22:26)
21.5.2010 byla vyzvednuta, a 28.5. jsem ji měl doma, tedy týden.

JIRI (22. 4. 2013 @ 18:20)
kolik normalne budu platit kdyz na amazon uk zaplatim kartou napriklad 10 kusu audio cd.kolik tam bude postovne, dik za odpoved

Absolon (5. 8. 2013 @ 15:23)
Dolphi neposkytuje dobírku! To je nesmysl. Poskytuje jen možnost platby poštovného příjemcem a to nemá s dobírkou, tak jak ji známe z ČR, nic společného.

Mirson (11. 11. 2014 @ 09:58)
Také lze využít novou a progresivní službu Europřeprava: http://www.europreprava.cz/