Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Články o tématu „Zábava”

Rok 2011 vs. 2012 – předsevzetí, přání a cíle

Už se to stalo pomalu tradicí, že se na přelomu roku podívám do zpětného zrcátka za rokem uplynulým, zhodnotím svůj pohled před rokem a rovněž se zahledím do dáli, co nového přinese další rok - tentokráte 2012.

[pokračování ..., celkem 542 slov.]

Můj blog o studiu v Maastrichtu oficiálně spuštěn

V několika článcích na jaře tohoto roku jsem psal o výběrovém řízení na FSV UK v rámci programu Erasmus a že jsem se dostal do Maastrichtu. Pro můj studijní pobyt jsem založil speciální blog, který dnes konečně oficiálně spouštím.

[pokračování ..., celkem 215 slov.]

RegioJet pohledem ekonoma – analýza ziskovosti

Regiojet, nový konkurent ČD na trase Praha-Ostrava, ekonom jásá. Začala cenová válka a Jančura hází čísly. Opravdu je možné jezdit vlakem levně a bez dotací? Co vím, tak všude nákladní doprava vyrovnává deficit v osobní. Nejlepší způsob bude si to spočítat, což jsem také udělal.

[pokračování ..., celkem 973 slov.]

The social network (Život online) – film o facebooku

Viděl jsem film o Facebooku, Social Network, dle českého překladu „Život online“. Nevěděl jsem, co od toho čekat, zda to bude více dokument či naopak volně pojatý příběh. Byl jsem mile potěšen, byl mne nadchl.

[pokračování ..., celkem 537 slov.]

Muž ve stínu (The Ghost writer) – zajímavý film

Po delší době jdu opět do kina. Jde více méně o náhodu, film „Muž ve stínu“ vybrali spolužáci v rámci Francouzského filmového festivalu. Dle hodnocení jde o kvalitu, tak jsem zvědav, co z toho vyleze. Obsazení i režie špičková.

[pokračování ..., celkem 369 slov.]