Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Články o tématu „Práce”

Jak zbohatnout aneb co chudí nevědí – recenze

Narazil jsem na seznam zajímavých knih vydaných v roce 2012 od Pavla Kohouta, a zajímalo mne co se pod tímto titulem skrývá. Vladimír Procházka je prý český "Kiyosaki", tak se o tom můžeme přesvědčit v recenzi jeho nové publikace.

[pokračování ..., celkem 728 slov.]

Jak snadno vyplnit daňové přiznání za rok 2010

Březen je každoročně měsícem daňového přiznání. Stejně jako minulý rok jsem připravil na základě vlastní zkušenosti rady jak postupovat při podání daňového přiznání za rok 2010. Moc změn nenastalo. Elektronické formuláře pro snadné vyplnění a vytištění jsou samozřejmostí.

[pokračování ..., celkem 984 slov.]

The Boston Consulting Group – Tea Party na IES

Setkání s konzultační a poradenskou společnosti The Boston Consulting Group. Tato společnost se stala partnerem IES a tak se dnes přišla studentům představit. Po přednášce bylo připraveno občerstvení a samozřejmě prostor pro volnou diskusi s poradci z BCG.

[pokračování ..., celkem 470 slov.]

Třetí rok na VŠ – pátý semestr na IES FSV UK

Pokračování v sérii článků o vysoké škole, 5. semestr je pro mne zimní v akademickém roce 2010/2011. Ač jsem neměl moc předmětů, zkouškové se mi protáhlo až moc. Jak tedy začal závěrečný rok mého bakalářského studia?

[pokračování ..., celkem 959 slov.]

Průběh výběrového řízení na vedoucí pozici

Při hledání práce je vždy nejvíce obávaný pohovor. Měl jsem nyní možnost se podívat na celý proces ze strany zaměstnavatele. Článek obsahuje takový malý pohled do zákulisí výběrového řízení, kterého jsem se účastnil jako pozorovatel. Hledáme nového vedoucího katedry jazykové přípravy.

[pokračování ..., celkem 587 slov.]