Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Články o tématu „Tipy a triky”

Jak snadno vyplnit daňové přiznání za rok 2010

Březen je každoročně měsícem daňového přiznání. Stejně jako minulý rok jsem připravil na základě vlastní zkušenosti rady jak postupovat při podání daňového přiznání za rok 2010. Moc změn nenastalo. Elektronické formuláře pro snadné vyplnění a vytištění jsou samozřejmostí.

[pokračování ..., celkem 984 slov.]

Thunderbird – nejde stáhnout pošta přes POP3

Mozilla Thunderbird při pokusu o stažení pošty přes POP3 uvede chybu u příkazu RETR a poštu nestáhne. Stalo se mi tak u pošty na centrum.cz. Jak tuto chybu opravit a používat opět plně e-mailového klienta? O tom dnešní článek.

[pokračování ..., celkem 779 slov.]

The Boston Consulting Group – Tea Party na IES

Setkání s konzultační a poradenskou společnosti The Boston Consulting Group. Tato společnost se stala partnerem IES a tak se dnes přišla studentům představit. Po přednášce bylo připraveno občerstvení a samozřejmě prostor pro volnou diskusi s poradci z BCG.

[pokračování ..., celkem 470 slov.]

Akademické psaní – eseje a seminárky

V souvislosti s koncem dalšího semestru na vysoké škole bych rád zachytil svůj pohled na akademické psaní. Myšleno tím prací, jež jsou po nás studentech na univerzitě požadovány.

[pokračování ..., celkem 469 slov.]

Jak propojit nadpis grafu s buňkou – Excel 2007

Zadání je jasné – mám v Microsoft Excel 2007 graf, který má nadpis. Text nadpisu má být načten z buňky. Změním buňku, změním nadpis. Jak na to?

[pokračování ..., celkem 313 slov.]