Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Články o tématu „Tipy a triky”

Jak si vybrat externí pamět pro svá data?

Při psaní recenze o mém novém externím HDD jsem se dostal k otázce, jak jsem si tento disk vlastně vybral. Sepsal jsem tedy takové malé zamyšlení jak postupovat, takový návod pro každého.

[pokračování ..., celkem 602 slov.]

Free ASP hosting – prostor zdarma pro ASP skripty

Vždy jsem fungoval na otevřeném řešení PHP, MySQL a Apache. Časy se mění a já se potřebuji co nejrychleji seznámit s techologiemi od Microsoftu. Hostingů poskytujících prostor zdarma je spousta, ale najít nějaký s ASP je problém.

[pokračování ..., celkem 516 slov.]

Vzdálená plocha – Windows XP a Windows 7

Microsoft má ve svých operačních systémech výbornou utilitu na vzdálenou správu. Verze Professional a vyšší vám umožní připojení ke vzdálené ploše. Windows 7 nabízí bezpečnější ověřování na úrovni sítě, což je nutné ve Windows XP nastavit. Jak na to krok za krokem

[pokračování ..., celkem 575 slov.]

Maastricht a Erasmus na FSV UK: Potřebné dokumenty

Další pokračování série článků o studiu v rámci mezinárodního programu Erasmus. Přihlášku jsem podal, prošel výběrovým řízením a nyní mne čeká první část zařizování potřebných dokumentů před odjezdem. Byla by škoda si zkušenosti nechat pro sebe.

[pokračování ..., celkem 794 slov.]

Psaní bakalářské práce – jak na to

Napsat kvalitní akademickou práci není jednoduché. Proto se o tomto tématu hodně hovoří, píše a diskutuje. Svoje zkušenosti jsem shrnul do několika tipů a doporučení, které mohou při psaní na závěrečné práce - ať již bakalářské, magisterské či jiné - pomoci.

[pokračování ..., celkem 906 slov.]