Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Články o tématu „EU”

Maastricht a Erasmus na FSV UK: Potřebné dokumenty

Další pokračování série článků o studiu v rámci mezinárodního programu Erasmus. Přihlášku jsem podal, prošel výběrovým řízením a nyní mne čeká první část zařizování potřebných dokumentů před odjezdem. Byla by škoda si zkušenosti nechat pro sebe.

[pokračování ..., celkem 794 slov.]

Dluhy sem, dluhy tam aneb Česko není Řecko

Stále se píše o dluzích a někdy mne to zvedne ze židle. Tedy tolik se vytočit nějakými žblepty nenechám, ale oči v sloup obrátím. Protože mám snahu uvádět věci na pravou mítu, budu tady trochu „in“, přispěji svou trochou do hromady textů o zadlužování, fiskální politice a hře s čísly.

[pokračování ..., celkem 1085 slov.]

Euro versus Koruna – Recenze publikace

Přináším krátkou recenzi knihy Euro versus Koruna s podtitulem rizika a přínosy jednotné evropské měny pro ČR. Sbírka textů zabývajících se problematikou Eura a výhodnosti přijetí této měny pro Českou republiku. Euro očima nejen ekonomů, ale také politiků, politologů a právníků.

[pokračování ..., celkem 1767 slov.]

Budoucnost Evopské unie - beseda

Sdružení Mladá občanská platforma pořádala diskusní akci s otázkou na budoucnost a další směřování EU. Jako hosté vystoupili 3 lídři kandidátek do Evropského parlamentu. Na podobné „politické debatě“ jsem byl poprvé, bylo to ovšem velmi zajímavé.

[pokračování ..., celkem 1647 slov.]

Václav Klaus se v Irsku setkal s Declanem Ganleyem

President Václav Klaus ukončil 11. listopadu návštěvu Irska, kde se setkal s jejími představiteli, ale také s, po celé Evropě známou osobou, Declanem Ganleyem. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat a nejen v Irsku, ale také u nás se vyrojila opět spousta negativní kritiky mířená proti našemu politikovi Václavu Klausovi.

[pokračování ..., celkem 519 slov.]