Miliho Blog

Blog o ekonomice, financích, podnikání na internetu a dalším.

Kde a jak hledat ty nejnižší ceny na internetu?

Před každým nákupem se rozhodujeme, co přesně chceme, jaký výrobek to nejlépe splňuje a také nám jde o cenu, hledáme totiž vždy poměr cena/výkon. Internet je na podobné věci skvělý nástroj, musíme jej ale umět správně využívat. Pár rad a postřehů, jak postupovat při koupi je obsahem dnešního článku.Záruka nejnižší cenyZdroj:
Jak jsem se již zmínil v úvodu, jedním z faktorů při rozhodování, zda ci to či ono koupit, je cena. Žijeme v kapitalistické společnosti, kde peníze hrají klíčovou roli v našich životech, ať chceme či ne. Většinou peněz máme méně, než bychom si přáli a tak musíme se svými nároky jít níže, či hledat za stejnou cenu více muziky.

Obchodníci bohují s konkurencí a snaží se prosadit, zviditelnit a proto vidíme všude kolem sebe reklamu. Reklama funguje! A na co lidé nejvíce slyší? Sleva! Nejnižší ceny! Výprodej! Podobné nápisy vidíme každý den kolem sebe, když jdeme po městě. Na internetu je však konkurence mnohem vyšší, neboť zviditelnit se může i někdo docela malý a nepotřebuje mít krámek na náměstí, stačí ve vedlejší uličce. Kdo je velký, může si dovolit více propagace a tak tomu je i na internetu. Nabídky jsou všude a stačí si vybrat. Další možností je nabídky hledat. Vyhledávacích služeb je několik, proč to dělají? Je to jednoduché, mají z některých nákupů provizi. Vyděláte na tom všichni. Zákazník, obchodník i provozovatel serveru je spokojen.

Hledání toho správného výrobku, produktu

Top produktZdroj:
Dříve, než hledáme nejnižší cenu, si musíme produkt vybrat. Kritérií je několik a při výběru nám často pomáhají recenze a testy. Jelikož si na internetu kupujeme především výpočetní techniku, za zmínku stojí nejznámější servery jako Svět hardware (testy všemožného hardwaru a novinky z IT), Ce4You.cz (zaměření na PDA, GPS, Palmtopy, Smartphone), CDR.cz (DVD+-RW mechaniky, HDD, software, novinky z IT), Technet.idnes.cz (zpravodajství ze světa techniky), Golias.cz (spotřební elektronika) PCTuning.cz (testy hardware a novinky z IT) atd.

Dalším zdrojem informací jsou diskusní fóra, zde ovšem pozor, musíte je brát s rezervou, nevíte, kdo tam píše. Často ale v příspěvcích najdete odkazy na další stránky či konkrétní informace o daném produktu, které jsou při klasickém hledání přebity odkazy s nabídkami v e-shopech. Základem všeho je tedy práce s vyhledávači jako Google.cz, Seznam.cz a Centrum.cz.

Akce, sleva, výprodej, bazar, aukce

VýprodejZdroj:
Akční slevy najdete i na internetu, jedná se jako všude především o sezónní zboží, či zboží ze staré kolekce. Každý výrobce, každý obchod má tu a tam nějaké zboží, které potřebuje prodat, aby se uvolnilo místo pro nové zásoby nově vyrobeného zboží. Nabídka použitého zboží je také na bazarových a aukčních serverech. I zde najdete nové zboží, či jen rozbalené a na ceně hodně ušetříte. Největším aukčním serverem v zahraničí je Ebay.com, u nás to jsou jsou Aukro.cz a iKup.cz. Mezi všeobecnými bazary dominuje Sbazar.cz, Hyperinzerce.cz, Bazos.cz,i-bazar.cz a bazar.cz. Na bazarových i aukčních serverech můžete zároveň i vy nabídnou přebytečné harampádí či nevhodný dárek od tchýně.

Kde najít tu nejlepší cenu?

Serverů, vyhledávačů těch nejnižších cen u nás je několik a každým dnem přibývají. Doporučil bych ten samý produkt hledat v několika z nich. Při hledání nejnižší ceny však nezapomínejte na položku poštovného a také dodací lhůty či dostupnosti. Můžete si někdy ušetřit prá stovek, ale třeba 14 dní čekání vás jistě bude stát více.

 • Zboží.cz – vyhledávací nástoj od Seznamu, asi nejpoužívanější
 • Zbozi.Jyxo.cz – vyhledávač Jyxa, často právě zde najdete tu nejlepší nabídku
 • Heureka – kromě seznamu ochodů a cen zde najdete také popisy zboží, názory na obchod i výrobek, odkazy na testy a recenze
 • Srovname.cz – srovnání cen, popisy zboží, hodnocení výrobů
 • Hledejceny.cz – vyhledávač nejnižších cen, popis, hodnocení obchodů
 • Nejlepsiceny.cz – vyhledávač nejnižších cen, popis, hodnocení obchodů
Poslední úprava provedena 24. 7. 2008, zhlédnuto: 2077-krát.
Celkem 572 slov.
články Příbuzné články:
štítky Štítky:Cestování, Peníze, Recenze
Pokud se Vám článek líbil, zazáložkujte jej prosím: Kliknutím na ikony můžete doporučit článek dalším lidem
 • Linkuj
 • Jagg
 • Topodkazy
 • Google
 • Facebook
 • vybrali.sme.sk
 • Mediablog
 • Topčlánky
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • TwitThis
 • Live


comments Komentáře (1):
Bazar BiL.cz (20. 5. 2009 @ 08:46)
Dovolím si doporučit inzertní server BiL.cz.